Slovenský raper vydal pesničku “Holokaust sa stal!” ako odkaz fašistom, ktorí túto udalosť popierajú

Franto (známy ako P.A.T. – Pouličný autor tónov) chystá pre svojich fanúšikov nový album no pred jeho vydaním sa vyjadril k aktuálnemu dianiu novým singlom. Ten nesie názov “Holokaust sa stal!”, ktorý má byť akousi protirasistickou hymnou cielenou proti extrémistickej strane kandidujúcej v parlamentných voľbách. 

Vieš čo bolí najviac ludí ktorí ti nedoprajú a chcú aby si upadol ? TVOJ ÚSPECH ! Preto si prestaň všímať plevel a rob všetko tak aby to fungovalo. Ja ked som zacinal,tak som nemal absolutne nič. Každý sa smial že to nikdy nedotiahnem nikam. Tvárili sa že som neviditelný a že to čo robim nemá zmysel. Dnes sa smejem já a oni sú stále tam kde boli,odutí a nahnevaní. Hovorili ze nikdy nebude mojou prácou to čo ma baví.Prešlo pár rokov a ja som makal ďalej a dnes je to tak,že keby si dnes poviem že 5 rokov neurobim nič,tak stále nebudem musiet robit to co ma nebavi a bude o mna postarane. Vela mojich hejterov a kritikov si mysli ze robim albumy preto lebo musim.Pravda je však opak! Robim to pre to lebo ma to extremne baví,napĺňa ma to a hlavne to chcú moji fanusikovia. Ďakujem vám ludia za podporu a vyčkajte si na album🙏🏾 budte silní a nenechajte si zobrať sny,lebo bez nich zivot nema zmysel❤️ Váš Franto…..

4,253 Likes, 31 Comments – P.A.T (Pouličný Autor Tónov) (@franto_official) on Instagram: „Vieš čo bolí najviac ludí ktorí ti nedoprajú a chcú aby si upadol ? TVOJ ÚSPECH ! Preto si prestaň…“

Servítku si pred ústa nedáva 

V piesni zdôrazňuje to, že človek môže byť dobrý aj zlý a nemá to nič dočinenia z rasou ale ľudskou chémiou. Na tomto fakte nemení nič ani to odkiaľ človek pochádza a preto by sme nikdy ľudí podľa takýchto kritérii nemali “škatuľkovať”. Franto si nedal servítku pred ústa ani pri vyjadrovaní sa k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej či k bývalému premierovi. „Romák zabil bieleho a Kočner asi dvoch, Romák ukradol pár sprostostí, no biely Fico dosť,“ spieva sa v piesni. 

Ludia moji,všetci fanušikovia aj všetci ludia ktorí sú tu len preto aby niekde boli,mám pre vás dôležitú správu. P.A.T. Alebo Pouličný Autor Tónov je officialne preč a nikdy sa nevráti. Po novom je tu FRANTO ! Všetko čo zažil P.A.T.,všetky hejty,všetky dissy a proste všetko čo bolo odišlo s P.A.T.-m. V tracku klúče a brány hovorim citujem..“Zmena neni život,to život je zmena“. Áno ludia moji život je zmena a život ťa donúti sám niečo zmeniť a nie ty donútiš život niečo zmenit.Všetko čo som zažil a všetko čo sa časom formovalo,prinieslo zmenu.. Zmenu nielen mena ale aj človeka ako takého.. Odteraz som FRANTO nový umelec s novou hudbou a novým všetkým. Franto nieje pod žiadným vydavatelstvom,(P.A.T. Bol pod pozorrecords) Franto ide vlastnú cestu,Franto bude iný,Franto je nový človek s novým zivotom. Tracky už nebudú typu … P.A.T. – Fakelove Ale budú typu .. Franto – Fakelove. Nový človek,nová hudba,novy style,nový život. V máji vám franto predstavuje svoj nový album ktorý nazval podla samého seba „FRANTO2“ Ďakujem každému jednemu za kazdu podporu.

4,250 Likes, 57 Comments – P.A.T (Pouličný Autor Tónov) (@franto_official) on Instagram: „Ludia moji,všetci fanušikovia aj všetci ludia ktorí sú tu len preto aby niekde boli,mám pre vás…“

Touto piesňou by chcel aj otvoriť oči fanúšikom jeho tvorby, ktorí inklinujú k spomínanej extrémickej strane. Chce im tak dohovoriť, že neonacistické prejavy sú zlom. Zároveň dodáva a uvedomuje si aj to, že aj Rómovia vedia byť zlí no to už je iba však o ich pôvode. „Nacisti, pálte do p*če s vašimi pascami,“ odkazuje Franto v závere piesne. 

 

Franto – Holocaust sa stal ! (Official Audio)

Streamuj na Spotify, iTunes, Deezer: https://fanlink.to/Revenant_PAT P.A.T. IG: https://www.instagram.com/poulicny_au… FB: https://www.facebook.com/Poulicn…