Slovenský raper vydal pesničku “Holokaust sa stal!” ako odkaz fašistom, ktorí túto udalosť popierajú

Franto (známy ako P.A.T. – Pouličný autor tónov) chystá pre svojich fanúšikov nový album no pred jeho vydaním sa vyjadril k aktuálnemu dianiu novým singlom. Ten nesie názov “Holokaust sa stal!”, ktorý má byť akousi protirasistickou hymnou cielenou proti extrémistickej strane kandidujúcej v parlamentných voľbách. 

https://www.instagram.com/p/B7OsgPknKGW/

Servítku si pred ústa nedáva 

V piesni zdôrazňuje to, že človek môže byť dobrý aj zlý a nemá to nič dočinenia z rasou ale ľudskou chémiou. Na tomto fakte nemení nič ani to odkiaľ človek pochádza a preto by sme nikdy ľudí podľa takýchto kritérii nemali “škatuľkovať”. Franto si nedal servítku pred ústa ani pri vyjadrovaní sa k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej či k bývalému premierovi. „Romák zabil bieleho a Kočner asi dvoch, Romák ukradol pár sprostostí, no biely Fico dosť,“ spieva sa v piesni. 

https://www.instagram.com/p/B7onAtGnzTj/

Touto piesňou by chcel aj otvoriť oči fanúšikom jeho tvorby, ktorí inklinujú k spomínanej extrémickej strane. Chce im tak dohovoriť, že neonacistické prejavy sú zlom. Zároveň dodáva a uvedomuje si aj to, že aj Rómovia vedia byť zlí no to už je iba však o ich pôvode. „Nacisti, pálte do p*če s vašimi pascami,“ odkazuje Franto v závere piesne. 

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slovenský raper vydal pesničku “Holokaust sa stal!” ako odkaz fašistom, ktorí túto udalosť popierajú”