Únava, vyčerpanie, jazvy a strihanie vlasov: Takáto je realita v nemocniciach v epicentre vypuknutia koronavírusu

Koronavírus je nemilosrdný najmä k starším a už predtým inak chronicky chorým ľuďom. Prejavuje sa ako bežná chrípka, ku ktorej sa pridružia ťažké respiračné problémy. No netrpia len nakazení ale aj personál, ktorí sa o nich stará 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Dlhé šichty a zvýšená osobná hygiena si na zdravotných sestrách vyžiadala takisto svoju daň.

 

Obetujú sa pre druhých

Na Twitteri koluje niekoľko fotografii, na ktorých sú zdravotné sestry z čínskych nemocných, ktorých tváre sú posiate modrinami či opuchmi. Medzi nimi sa objavila aj fotografia zjazvených rúk len 22-ročnej zdravotnej sestry. Zdravotnícky personál taktiež zaujal nevyhnutné opatrenia na ochranu vlastného zdravia. Kvôli tomu aby sa skrátila doba obliekanie ochranných prvkov a ich nasledovné lepšie priliehanie, si zdravotné sestry strihajú vlasy a holia boky hlavy. Kratšie  vlasy a vyholené boky tak napomáhajú priliehaniu rúšok aj čiapok.

People’s Daily, China on Twitter

Nurses take off their face masks after a grueling shift in fight with novel #coronavirus, touching the hearts of millions on Chinese social media. Salute to these angels!#EverydayHero ❤️❤️❤️

China Daily on Twitter

Salute! These wounded hands belong to a 22-year-old female nurse who has been fighting the novel #coronavirus at the Hunan Provincial Children’s Hospital in central China.

China Daily on Twitter

EverydayHero Nurses at Zhongnan Hospital of Wuhan University cut their hair before going to work at the isolation wards of novel #coronavirus patients, in order to reduce time spent putting on biohazard suits and lower the risk of exposure to the virus.

 

zdroj:refresher.sk