V Chorvátsku podpálili figurínu homosexuálneho páru. Išlo o súčasť festivalu. Ľudia sú zhrození

V chorvátskom meste Imotski sa diali veľmi nezvyčajné veci. Na festivale, ktorého súčasťou bola aj mládež a deti, boli podpálené firuríny homosexuálneho páru s dieťaťom. Táto udalosť sa udiala na karnevale Bakova, ktorý má v meste 150 ročnú tradíciu. Figuríny homosexuálneho páru boli prevokatívne zobrazené ako bozkávajúce sa.

Pre Total Croatia News prezradil organizátor udalosti Milivoj Đuka: „Zapálenie figurín sa udialo kvôli tradíciám konzervatívnej spoločnosti v Chorvátsku. Dieťa má mať len jednu matku a jedného otca.“ Okrem podporenia tradície to bol aj symbol nesúhlasu s poslancom Nenadanom Stazićaom, ktorý podporuje presadenie pestúnstva pre páry rovnakého pohlavia. Dieťa medzi figurínami malo práve jeho podobu.

Stream uživo korisnika BOŠKO ĆOSIĆ -photography-

No Description

Zoran Milanovič, chorvátsky prezident vyjadril voči udalosti obrovský nesúhlas a vyzval organizátorov, aby sa verejne ospravedlnili. Prezident vyhlásil:  „Svedkom udalosti boli aj deti, ktoré by nemali byť  svedkami šírenia nenávisti a podnecovania násilia.“ Okrem neho nesúhlasia s udalosťou ani podporovatelia skupiny LGBT, ktorá má v krajine široké zastúpenie. Tí sa dokonca neboja podniknúť právne kroky. V krajine sú manželstvá homosexuálnych párov povolené už od roku 2014, no ešte stale platí, že si nemôžu adoptovať deti.

 

Rufus Dowling | Gay Bear Videos 🏳️‍🌈 on Twitter

Gay parents made out of cardboard holding a child getting burned in #Imotski, #Croatia shortly after a verdict that allowed Gay Couple to become foster parents. 🎥 https://t.co/UGybVhUVSY @helenadalli @ILGAEurope #LGBT #LGBTrights #homophobia https://t.co/B9CSF84tmV

Zdroj: refresher.sk