V Chorvátsku podpálili figurínu homosexuálneho páru. Išlo o súčasť festivalu. Ľudia sú zhrození

V chorvátskom meste Imotski sa diali veľmi nezvyčajné veci. Na festivale, ktorého súčasťou bola aj mládež a deti, boli podpálené firuríny homosexuálneho páru s dieťaťom. Táto udalosť sa udiala na karnevale Bakova, ktorý má v meste 150 ročnú tradíciu. Figuríny homosexuálneho páru boli prevokatívne zobrazené ako bozkávajúce sa.

Pre Total Croatia News prezradil organizátor udalosti Milivoj Đuka: „Zapálenie figurín sa udialo kvôli tradíciám konzervatívnej spoločnosti v Chorvátsku. Dieťa má mať len jednu matku a jedného otca.“ Okrem podporenia tradície to bol aj symbol nesúhlasu s poslancom Nenadanom Stazićaom, ktorý podporuje presadenie pestúnstva pre páry rovnakého pohlavia. Dieťa medzi figurínami malo práve jeho podobu.

Zoran Milanovič, chorvátsky prezident vyjadril voči udalosti obrovský nesúhlas a vyzval organizátorov, aby sa verejne ospravedlnili. Prezident vyhlásil:  „Svedkom udalosti boli aj deti, ktoré by nemali byť  svedkami šírenia nenávisti a podnecovania násilia.“ Okrem neho nesúhlasia s udalosťou ani podporovatelia skupiny LGBT, ktorá má v krajine široké zastúpenie. Tí sa dokonca neboja podniknúť právne kroky. V krajine sú manželstvá homosexuálnych párov povolené už od roku 2014, no ešte stale platí, že si nemôžu adoptovať deti.

 

https://twitter.com/rufusdowling/status/1231896329204510720?s=20

Zdroj: refresher.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V Chorvátsku podpálili figurínu homosexuálneho páru. Išlo o súčasť festivalu. Ľudia sú zhrození”