Zvyšovanie dávok tesne pred voľbami. Smer-SD zvolal mimoriadnu schôdzu vlády!

Dnes bola zvolaná mimoriadna schôdza NR SR inciovaná politickou stranou Smer-SD ako informuje portál TV Noviny. Na nej by sa tesne pred parlamentnými voľbami (29. 2.) mali príjimať návrhy zákona týkajúce sa zdovjnásobenia rodinných prídavkov od roku 2021 a taktiež schvaľovanie 13. dôchodkov. Tie by sa mali začať vyplácať už od decembra tohto roku ako sme Vás informovali v našom predošlom článku.

 

Toto rozhodnutie “na poslednú chvíľu” odvôvodnil premiér Pellegrini tým, že ak by vo voľbách vyhrala opozícia sociálna budúcnosť by nemala progres. Podľa jeho slov je dôvodom “nemohúcnosť [terajšej] opozície sa na hocičom dohodnúť“

Nezodpovedné rozhodnutie

No návrhy Smeru ohrozuje koaličný Most-Híd, ktorý ich podporiť nechce. Béla Bugár rozhodne nemá problém s návrhom sociálnych zákonov ale chce len pripomenúť decembrovú koaličnú dohodu. V nej stálo to, že rokovať sa bude iba o zákonoch vrátených prezidentkou.Tak sa aj stalo, a preto sme odmietli aj návrhy opozičných partnerov. Dané slovo musí platiť, a práve preto nemienim meniť naše stanovisko,“ vyjadril sa Bugár. Ďalším z dôvodov bol fakt, že 800 miliónov, ktoré chcú vyčleniť na vyplácanie by musela zháňať nová vláda čo sa im za nezodpovedné.

 

Zvolanie schôdze s podmienkami

Zvolanie tejto mimoriadnej schôdze podporil aj predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý tak urobil s podmienkou aby sa prerokoval aj Istanbulský dohovor. Ďalšou podmienkou schôdze od predsedu SNS je prerokovanie o zrušení diaľničných známok pre živnostníkov s vozidlami do 3,5 tony. „Priznávam, že je to jedna z politických podmienok mimoriadnej schôdze a je to súčasne aj moja výzva, aby sa úplne zmenili zákony, ktoré určujú výšku nielen diaľničných známok, ale aj mýta, a aby sa zmenil systém výstavby diaľnic,“ prehlásil Andrej Danko.

 

K týmto prípadným zmenám sa vyjadrilo aj ministerstvo financií, ktoré bude mať po odsúhlasení všetkých návrhov náročnú úlohu. „V prípade, že vláda návrhy schváli, bude ministerstvo financií v rámci možností rozpočtu hľadať zdroje na ich krytie. Už teraz však môžeme povedať, že vzhľadom na výdavkové limity na tento rok to bude veľmi náročná úloha,“ povedala hovorkyňa ministerstva financií Alexandra Gogová.

zdroj: .tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zvyšovanie dávok tesne pred voľbami. Smer-SD zvolal mimoriadnu schôdzu vlády!”