5 rokov za mrežami hrozí nakazeným Talianom, ktorí porušia karanténu

Talianom hrozí peňažná pokuta 3 000 € alebo 5 rokov za mrežami. V ramci zavádzania prísnejších opatrení sa Taliansko rozhodlo zaviesť trest odňatia slobody podľa závažnosti priestupku. Taliansko je žiaľ jednou z najviac ohrozených krajín. Stojí za tým neskoré zavádzanie opatrení, ale aj porušovanie stanovených pravidiel. COVID-19 usmrtilo tisíce Talianov a ešte viac ich s chorobou stále bojuje.

Vláda sa rozhodla zaviesť trest odňatia slobody na 5 rokov v prípade, že nakazení Taliani nebudú dodržiavať karanténu a budú prichytení v talianských uliciach. CNN informovala o najnovších vládnych opatreniach, ktoré sa týkajú okrem nakazených aj všetkých ostatných Talianov. Odňatie slobody však hrozí len nakazeným. Ostatným hrozí 3 000 eurová pokuta, ktorá sa zvýšila z pôvodných 400 eur.

Nové nariadenia sa týkajú aj podnikov, ktorým hrozí prerušenie výroby na jeden mesiac v prípade, ak porušia opatrenia, nutné na znižovanie rizika prenosu vírusu. Všetky spomenuté opatrenia budú trvať minimálne do konca júla. Taliansko je po Číne druhou krajinom s najväčším počtom nakazených. Podľa Johns Hopkins University sa v Taliansku doposiaľ nakazilo 70 000 ľudí a zomrelo vyše 7 000.

Zdroj: refresher.sk