Ak Taliani nezostanú doma, starostovia na nich pošlú policajtov s plameňometmi. Taliani vyťahujú tvrdé opatrenia!

Situácia sa v Taliansku vyvíja viac než nepriaznivo. Realita je taká, že sa v krajine zvyšuje počet nakazených každý deň viac a viac. Talianskí starostovia tak začínajú byť viac než znepokojení. Najmä vedenie miest v okolí Begrama a v celom regióne Lombardie vyzýva občanov aby nevychádzali z domu a dodržiavali karanténu.

Starostovia okrem vyhlásaní, zverejňujú aj videá, v ktorých sa prihovárajú občanom všetkých miest. Britský Guardian zverejnil zostrih videí, ktoré sa objavili v posledných dňoch na sociálnych sieťach. Antonio Decaro sa vyjadril, že ľudia majú momentálne hrať PlayStation v pohodlí domova a neohrozovať zdravie iných kvôli nepovolenému hraniu ping-pongu.

‚Stay at home!‘: Italian mayors send emotional plea to residents – video

Town, city and regional mayors have been sending emotional pleas to residents to stay indoors after witnessing people flouting a nationwide lockdown by going…

Massimiliano Presciutti, starosta mesta Gualdo Tadino tvrdí, že zakázané by mali byť aj prechádzky so psami. Tvrdo sa vyjadril, že ľudia sú nezodpovední idioti a obrovskí kreténi. Prezident regiónu Kampánie, Vincenza De Luca sa však vyjadril ešte tvrdšie, než všetci iní starostovia. Tvrdí, že ak ľudia nedodržia karanténu, pošle na nich policajtov s plameňometmi. 

Možno aj takéto tvrdé opatrenia a vyhlásenia sú koniec koncov účinné. Počet nakazených v krajinách mierne klesá rovnako ako počet úmrtí.

Zdroj: refresher.sk