Američania chcú poraziť koronavírus zbraňami. Nakupujú ich vo veľkých množstvách

Americkým obchodom so zbraňami sa poriadne darí. Hlásia desaťnásobné zvýšenie predaja zbraní. Vyzerá to tak, že Američania chcú poraziť koronavírus zbraňami. Nákup zbraní je reakcia na vyhlásenie núdzového stavu z dôvodu šírenia koronavírusu.

BuzzFeed News informuje o zvýšenom dopyte neprestrielných vestách od firmy Gladiator Solutions. Americké spoločnosť Bulletproof Zone zverejnila štatistiky, podľa ktorých sa ich predaj zvýšil o 50-100%.

Lauren Lyster on Twitter

Crowded gun store in Culver City today… shopper there was told demand/traffic is being driven by #Coronavirus concerns https://t.co/ZMavhczSSv

Jedna z predavačiek z obchodu RT Smoke N Gun prezradila, že ich obchod je doslova zavalený zákazníkmi. Majiteľ spoločnosti Hyatt Guns prehlásil, že najväčší predaj dosahuje model zbrane AR-15 – zbraň, určená primárne na sebaobranu. Prekvapením je, že tieto zbrane najviac nakupujú seniori.

Portál Newsweek tvrdí, že zbrane vo veľkom nakupujú aj Aziati, pretože sa chcú ochrániť pred rasistickými vzburami, kvôli pôvodu ochorenia Covid-19. Spoločnosť Arcadia Firearm & Safety taktiež zaznamenala zvýšený predaj zbraní Aziatom. Podľa spoločnosti u nich nakúpi zbraň denne 50 ľudí s ázijským pôvodom.

Zdroj: refresher.sk