Andrej Kiska chce vládu bez Borisa Kollára. Vyhoveje mu Igor Matovič?

Na utorkovom stretnutí predsedu strany Za ľudí a predsedu strany OĽaNO, chce Andrej Kiska s Igorom Matovičom prebrať mnoho otázok. „Budem klásť veľa otázok okolo štýlu vládnutia, okolo toho, ako by sa nová vláda vyrovnala s prípadným otvorením hodnotových otázok,“ vyjadril sa Kiska. Čo sa týka zostavenia vlády, vo štvrtok (5. 3.) zasadne predsedníctvo Kiskovej strany a rozhodne či mu bude udelený mandát na oficiálne rokovanie s Igorom Matovičom v tomto smere.

Stretli sme sa s pani prezidentkou @zuzana_caputova k povolebnej situácii. Informoval som ju o postoji našej strany @za_ludi.⠀ ⠀ Očakávame, že budúca vláda bude mať vysoký odborný a morálny kredit. O vstupe našej strany do vlády sa rozhodneme na štvrtkovom predsedníctve Za ľudí. Ja osobne uprednostňujem vládu bez Borisa Kollára. Rozhodnutie je však, samozrejme, na Igorovi Matovičovi. Uvedomujeme si zodpovednosť za krajinu.⠀ ⠀ Dnes na obed sa stretnem aj s Igorom Matovičom. Chcem sa ho pýtať, ako sa jeho vláda bude vysporadúvať s otváraním hodnotových otázok, aký by mala prístup k priamej demokracii, k výsledkom referend a ankiet. Pýtať sa budem aj na nominantov iných strán, ako bude vnímaná ich minulosť, ich pôsobenie. Nemyslím len nominantov do vlády, ale aj ďalších, ktorí by sa mali podieľať na riadení štátu.

525 Likes, 10 Comments – Andrej Kiska (@andrejkiska) on Instagram: „Stretli sme sa s pani prezidentkou @zuzana_caputova k povolebnej situácii. Informoval som ju o…“

Jeho cieľom je silná a stabilná vláda s odborným a morálnym kreditom. „Bol som presvedčený o tom, že by sme mali zostavovať vládu, pokiaľ by sa dala, bez pána Kollára, ale toto rozhodnutie je na pánovi Matovičovi,“ tvrdí Kiska, ktorý sa aj napriek tomu nebráni ani štvorkoalícii. „Pokiaľ je ústavná väčšina, je podstatne lepšia šanca presadzovať potrebnú reformu našej krajiny aj z pohľadu justície,“ dodáva.

Ideme s Igorom Matovičom na obed do hotela Devín. Budeme diskutovať o ďalšom postupe pri zostavovaní vlády. Sledujte náš spoločný brífing hneď po obede.

39 Likes, 0 Comments – Andrej Kiska (@andrejkiska) on Instagram: „Ideme s Igorom Matovičom na obed do hotela Devín. Budeme diskutovať o ďalšom postupe pri…“

Čo sa týka nominantov do jednotlivých rezortov, Kisku zaujíma aký dôraz sa bude klásť na ich minulosť a ich pôsobenie “ale nielen nominantov z vlády, ale aj ďalších, ktorí by mali byť zapojení do riadenia nášho štátu,“ dodal Kiska. Na margo nominantov zo svojej strany Za ľudí, tvrdí, že majú mnohých odborníkov pripravených pomôcť našej krajine.

 

zdroj:aktuality.sk