Basketbalista zo srandy chytal mikrofóny, zistili mu koronavírus

Koronavírus už ovplyvnil aj zápasy basketbalovej ligy NBA, ktorá odkladá zbytok sezóny. Dôvodom je pozitívny test na koronavírus u jedného hráča. Tým je Rudy Gobert, ktorý hrá za Utah Jazz. Pred samotným zápasom (Oklahoma City Thunder vs. Utah Jazz) si na tlačovej konferencii robil srandu.

 

Ten sa mal dotknúť všetkých mikrofónov, ktoré tam mali reportéri. Počas zápasu divákom oznámili odloženie sezóny. Tí potom museli okamžite opustiť štadión no žiadne nebezpečie im nehrozilo, keďže NBA vylučuje aby bol hráč v kontakte s divákmi. Keď sa na internete objavilo video z konferencie, ľudia sa neštítili uštipačných poznámok. “Je zábavné ako tento moment bude najvyšším bodom jeho kariéry a nie to čo dokázal na ihrisku,” píše užívateľ Twitteru.

Sports ReUp on Twitter

Rudy Gobert thought it was funny to touch every single mic and recorder in the media room. Now, he has Coronavirus and the entire NBA season is suspended https://t.co/A22U5AgmBi

Vo svojom oficiálnom vyjadrení NBA uviedla: “Hráčove symptómy behom dňa slabli, ale aj napriek tomu sme sa však z preventívnych dôvodov rozhodli, po konzultácii s medikmi z NBA a lekármi z Oklahomy, spraviť test na Covid-19.” Okrem spomínaného zápasu sa večer neodohral ani súboj medzi Sacramento Kings a New Orleans Pelicans.

zdroj:refresher.sk