Čínska firma posiela zadarmo 10 000-tisíce rúšok do Talianska na znak solidarity

Koronavírus, COVID-19 či 2019-nCoV, ktorý prepukol v Číne je v epicentre pomaly ústalený. Počet nových nakazených a mŕtvych ma už niekoľko dní klesajúcu tendenciu čo je dobrou správou. Na druhej strane v Taliansku je situácia nepriaznivá a môžeme ho považovať za európske epicentrum nákazy. No Čína sa snaží pomoc opätovať a  podáva pomocnú ruku práve Taliansku.

 

Podľa portálu GizChina sa čínsky výrobca smartfónov a elektroniky Xiaomi rozhodol do krajiny poslať ochranné rúška. „Na [taliansky] trh sme vstúpili pred menej než dvomi rokmi a od každého stále cítime podporu a entuziasmus,“ píše sa na oficiálnom profile Xiaomi. Na fotke, ktorú na Twitter pridali, vidno debny s rúškami, na ktorých je na papieri citát od rímskeho filozofa. „Sme vlny v rovnakom mori, listy rovnakého stromu, kvety z rovnakej záhrady,“ – Seneca.

Xiaomi on Twitter

Xiaomi has donated supplies, including tens of thousands of masks, to Italy during this difficult time. We entered the market less than two years ago and have continuously felt love and enthusiasm from everyone. #NoMiWithoutYou

V týchto ťažkých časoch je toto gesto pre značku dobrou reklamou, keďže očakávajú veľké straty v predaji. Očakávajú to aj iný výrobcovia, keďže od začiatku roka klesol predaj smartfónov v Číne o neuveriteľných 40%. Deje sa to v dôsledku uzatvárania továrni čo má za následok aj zníženie znečistenia ovzdušia, ktorý potvrdila aj NASA na satelitných snímkach. Okrem spoločnosti Xiaomi musia so stratami rátat aj velikáni ako Apple, Adidas alebo Puma.

zdroj: refresher.sk