Deťom so vzácnou chorobou pomôže štát: Pellegrini podpísal výnimku na podanie lieku!

Peter Pellegrini, ktorý svoje kreslo premiéra o chvíľu podá ďalej, pomôže deťom so spinálnou muskulatúrnou atrofiou ako prisľúbil. Dnes podpísal povolenie na podanie necertifikovaného lieku všetkým štyrom deťom. Rezort poveril Pellegriniho aby o skutočnosti, že zdravotné poisťovne preplatia liečbu, oboznámil rodičov detí.

Riško Dýchaj – malý bojovník s SMA1

Priatelia, prajeme vám pekný večer. S Riškom sa pomaly chystáme do B… udapešte. Ešte riešime posledné vybavovačky a budúci týždeň sme v Budapešti. Ďakujeme vám z celého za vašu podporu, bez vás by sme to nezvládli. Naďalej vás prosíme o modlitby za Riška, aby to zvládol bez komplikácií.

Riaditeľka Všeobecnej zdravotnej poisťovne už dosluhujúcemu premierovi potvrdila, že peniaze na podanie lieky vyplatí. Reakcie poisťovní Dôvera a Union, kde sú poistené 2 deti, ešte nie sú známe. “Ďalšie dve deti, keďže malý Riško už peniaze má a jeho mama odmietla pomoc vlády, sú poistencami súkromných zdravotných poisťovní, verím, že aj tie pozitívne zareagujú,“ povedal Pellegrini novinárom.

DEŤOM TRPIACIM DIAGNÓZOU SMA MÔŽE BYŤ PODANÝ NECERTIFIKOVANÝ LIEK Dnes som podpísal povolenie na podanie necertifikovaného lieku pre deti trpiace diagnózou SMA. Keďže sa podarilo nájsť lekárov, ktorí sa podpísali pod žiadosť použiť tento liek pre pacientov, podpísal som povolenie pre všetky štyri deti, s tým, že plnú zodpovednosť preberá ošetrujúci lekár, ak sa tak rozhodne urobiť. Rodičia detí sa potom môžu obrátiť na zdravotné poisťovne so žiadosťou o preplatenie. #peterpellegrini #predsedavlady

943 Likes, 78 Comments – Peter Pellegrini (@peter_pellegrini) on Instagram: „DEŤOM TRPIACIM DIAGNÓZOU SMA MÔŽE BYŤ PODANÝ NECERTIFIKOVANÝ LIEK Dnes som podpísal povolenie na…“

Petrovi Pellegrinimu sa “na poslednú chvíľu” taktiež podarilo zabezpečiť špecialistov na Slovensku, ktorí liek detičkám podajú. Jedná sa o špecialistov z Košíc a Národného ústavu detských chorôb. „Keďže sa podarilo zoskupiť lekárov, ktorí sa podpísali pod žiadosť o použitie necertifikovaného lieku, podpísal som v prípade všetkých štyroch detí povolenie s tým, že plnú zodpovednosť preberá ošetrujúci lekár,“ dodal Peter Pellegrini.

zdroj foto: www.alexsmabojovnik.sk , PayPal , ĽudiaĽuďom , Fundly , Instagram: alex_sma_bojovnik

zdroj:refresher.sk