DÔLEŽITÉ: Slovenské reťazce zavádzajú “nákupné hodiny” pre seniorov!

Najzraniteľnejšou skupinou, ktorú ohrozuje COVID-19 sú práve seniori, ktorí majú často mnoho iných chronických chorôb. Preto je pre nich pohyb po vonku viac ohrozujúci ako pre nás mladších a zdravších. Seniori sú často odkázaní sami na seba, takže nakúpiť do obchodov si musia ísť sami. Preto sa 2 obchodné reťazce na Slovensku rozhodli zriadiť “nákupné hodiny” vyhradené pre seniorov.

V Českej republike je už takéto opatrenie oficiálne zavedené. Prednostné nakupovanie v obchodoch majú ľudia nad 65 rokov v hodinách od 10:00 do 12:00. Na Slovensku sa pre takýto krok rozhodli obchodné reťazce Kaufland a Lidl. Tí v oficiálnych vyjadreniach na svojich facebookových stránkach oznámili zavedenie tohto prednostného nakupovanie pre seniorov.

Hodiny prednostného nakupovania sú však iné, u nás si seniori nakúpia od 13:00 do 14:30. Obe spoločnosti si však uvedomujú, že kontrolovanie dodržiavania bude nemožné. Preto žiadajú ľudí aby boli ohľaduplní a svoj nákupy si radšej naplánovali v inom čase.

https://www.facebook.com/lidlslovensko/posts/3245924085524342

https://www.facebook.com/KauflandSlovenskaRepublika/posts/3159477944086636

Čo si myslíte o týchto opatreniach?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “DÔLEŽITÉ: Slovenské reťazce zavádzajú “nákupné hodiny” pre seniorov!”