Fica už nebude chrániť ochranka, ktorú platil štát. Stála nás šesťcifernú sumu ročne

Roman Mikulec, aktuálny minister vnútra, rozhodol o zrušení ochranky Róberta Fica. Aj napriek tomu, že premiérom už nie viac ako 2 roky, ochranka ho chránila aj v týchto dňoch. Vláda sa s tým konečne rozhodla skoncovať.

Nezvyčajné privilégium Ficovi zabezpečila Denisa Saková, bývalá šefka rezortu vnútra, ktorá je aktuálne za mrežami. Celková suma, ktorá mala štát stáť, bola podla Denníka N približne 200 000 eur ročne. Odhady vychádzajú z výpovede bývalého ochrankáka, ktorý prezradil svoj plat spolu s nákladmi na prevádzku auta. Denník N informoval: „Len mzdové náklady na bodyguardov predsedu Smeru za dva roky od jeho odchodu z premiérskej funkcie vysoko presiahli 200-tisíc eur.“

Aj napriek dohadom, že zrušenie ochranky podpísal sám Roman Mikulec, nepotvrdil to. Ficova ochranka bola aktívna od roku 2006, kedy nastúpil na post premiéra po prvýkrát. Ochranka chránila Fica aj po tom, čo pod tlakom odstúpil z postu premiéra po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Podľa zákona mu v tomto momente nárok na ochranu skončil, no štát bez toho, aby informoval verejnosť, mu ju platil aj naďalej.

K odvolanie sa vyjadril aj premiér Igor Matovič, ktorý k príspevku na Facebooku napísal humorný nadpis –  Fico z hrušky dole.

Matovič celé zrušenie Ficovej ochranky okomentoval, že dnešnou polnocou stratil nárok na bezdôvodné prideľovanie ochranky. Podľa Matoviča to bolo to len mrhanie státisícov a bezbrehný papalášizmus.

Security Check Required

No Description

Zdroj: refresher.sk