Kiska má problémy so srdcom, kvôli ktorým sa nemôže zúčastniť rokovaní o zostavovaní vlády

Andrej Kiska, predseda strany Za ľudí, zverejnil vyhlásenie, ktoré popisuje jeho zdravotný stav. Prezident ho popísal ako nie veľmi dobrý. Pre svoj zdravotný stav sa teda nemôže zúčastniť rokovaní vlády s potenciálnymi koaličnými partnermi a to stranami – OĽaNO, Sme Rodina a Sloboda a Solidarita. Andrej Kiska napísal:  „Dnes som v kardiocentre podstúpil kontrolu srdca, ktoré ani po minuloročnej operácii na odstránenie arytmie nefunguje tak, ako by malo. Zákrok mi pomohol len čiastočne a problém sa mi v poslednom čase opakovane vracia.“ Kardiovaskúlárne problémy sa mu už niekoľkokrát opakovali a kvôli nim v minulosti podstúpil aj operáciu píše portál refresher.sk.

Naša strana @za_ludi je pripravená ísť do vlády. Vo štvrtok zasadá predsedníctvo strany, ktoré definitívne rozhodne. Verím, že sa rozhodneme pre vstup do vlády.⠀ ⠀ S Igorom Matovičom sme mali dnes na obed dlhú diskusiu. Naša strana bude mať totiž veľké nároky na morálny aj odborný kredit budúcich členov vlády.⠀ ⠀ Uvedomujem si však, že v prípade vzniku štvorkoalície a získania ústavnej väčšiny by sa zmeny robili ľahšie.⠀ ⠀ Vo vyjednávacom tíme o budúcej koalícii budú za stranu Za ľudí okrem mňa aj @veronika.remisova a @juraj.seliga. Dvoch ďalších členov ešte doplníme po predsedníctve.

2,427 Likes, 131 Comments – Andrej Kiska (@andrejkiska) on Instagram: „Naša strana @za_ludi je pripravená ísť do vlády. Vo štvrtok zasadá predsedníctvo strany, ktoré…“

Andrej Kiska dodal, že mu lekári odporučili, aby viac relaxoval a šetril sa. Pre upravený režim sa preto rozhodol: „Na rokovaniach o vytvorení vládnej koalície ma bude zastupovať prvá podpredsedníčka strany Veronika Remišová a ďalší podpredsedovia. Telefonicky som o tom informoval aj Igora Matoviča.“ Mnoho ľudí videlo Kisku niekoľkokrát počas posledných dní v Poprade a tak sa domnievajú, že rokovaniam sa vyhýba zámerne. Kiska to poprel a svoje cesty do Popradu odôvodnil súkromnými dôvodmi.

Doposiaľ taktiež nie je známe, či bude predseda strany alebo bežný poslanec. Svoj príspevok Kiska zakončil: „Verím, že spoločne vytvoríme stabilnú vládu, a aj strana Za ľudí bude môcť naplniť program na základe ktorého jej ľudia vo voľbách dali dôveru.“

Security Check Required

No Description

Zdroj: refresher.sk