KISKA sa vzdáva svojho poslaneckého kresla. Toto je dôvod odchodu z vlády

Portál tvnoviny.sk informuje o tom, že bývalý prezident Andrej Kiska do parlamentu nenastúpi. Ak líder politickej strany Za ľudí sa k tejto udalosti vyjadrí sám, na rokovaniach ho zastupuje Veronika Remišová. „On to vysvetlí sám osobne a povie ľuďom aj dôvody,“ informuje Remišová. O vstúpení do politiky po konci prezidentského mandátu Kiska nerozmýšľal. Zmena nastala až po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka.

Srdce neposlúcha. Na rokovaniach o vytvorení vládnej koalície ma bude zastupovať prvá podpredsedníčka strany @veronika.remisova a ďalší podpredsedovia. Telefonicky som o tom informoval aj Igora Matoviča.

2,779 Likes, 123 Comments – Andrej Kiska (@andrejkiska) on Instagram: „Srdce neposlúcha. Na rokovaniach o vytvorení vládnej koalície ma bude zastupovať prvá…“

Andrej Kiska mal však vyššie ambície a netajil sa tým, že by chcel byť premiérom. No hlas ľudu vo voľbách ich podporil len niečo cez 5%. Preto je politická strana Za ľudí najslabšou spomedzi ostatných strán vo štvorkoalícii. Môžu byť za týmto rozhodnutím aj jeho problémy so srdcom? „Zákrok mi pomohol len čiastočne a problém sa mi v poslednom čase opakovane vracia. Na základe odporúčania lekárov tak na najbližšie obdobie upravím svoj pracovný program,“ informoval prednedávnom Kiska o svojom zdravotnom stave na Facebooku.

AKTUÁLNE!

Andrej Kiska prostredníctvom svojho Facebook-u potvrdil, že za všetkým sú naozaj zdravotné problémy. Na druhej strane je ale rád, že sa podarila zmena – nová vláda. Podľa jeho vyjadrenia aj naďalej ostáva predsedom politickej strany Za ľudí.

Celé vyjadrenie si môžete prečítať tu:

ZMENA SA PODARILA, ALE ZDRAVIE MÁME LEN JEDNO

Do politiky som vstúpil v roku 2014 pretože som videl ako našu krajinu unáša jedna strana a jej predseda. V tom čase ovládali skoro všetko. A chceli viac.
Zlyhávajúci štát, korupcia a moc „našich ľudí“ ma priviedla k tomu aby som kandidoval za prezidenta Slovenskej republiky. To bola posledná funkcia, ktorá im chýbala.

Po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej som rovnako ako tisícky ľudí na námestiach trval na páde vlády. Nepodľahol som ani obrovskému tlaku a vydieraniu, keď chcel obsadiť Ústavný súd.
Zostal som v politickom súboji aj v parlamentných voľbách so stranou ZA ĽUDÍ lebo hrozilo, že bude vládnuť ďalej.

Akokoľvek ťažké časy naša krajina momentálne prežíva, som veľmi rád, že parlamentné voľby nám priniesli novú vládu.
Po dlhých rokoch naša krajina dostane možnosť naplno sa vysporiadať s korupciou a praktikami “našich ľudí”.
Misia sa podarila.
Bolo a stále je pre mňa cťou byť súčasťou tohto zápasu a ozdravného procesu.

Avšak vzhľadom na môj zdravotný stav sa vzdávam mandátu poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. Roky politického zápasu o lepšie a spravodlivejšie Slovensko sa podpísali aj na mojom zdraví, preto potrebujem nejaký čas na regeneráciu. Som presvedčený, že v týchto dňoch naša krajina potrebuje v politike ľudí, ktorí sú zdravotne stopercentne pripravení, aby nám pomohli zvládnuť krízu, ktorú priniesol koronavírus.

Naďalej zostávam predsedom strany Za ľudí.

Dovoľte mi poďakovať sa všetkým za pomoc a podporu. Svojim kolegom ako aj všetkým poslancom Národnej rady Slovenskej republiky prajem veľa múdrosti, zdravia a odhodlania meniť Slovensko na slušnejšiu a spravodlivejšiu krajinu.

Andrej Kiska

ZMENA SA PODARILA, ALE ZDRAVIE MÁME LEN JEDNO Do politiky som vstúpi… l v roku 2014 pretože som videl ako našu krajinu unáša jedna strana a jej predseda. V tom čase ovládali skoro všetko. A chceli viac. Zlyhávajúci štát, korupcia a moc „našich ľudí“ ma priviedla k tomu aby som kandidoval za prezidenta Slovenskej republiky.