Koronavírus je trest za naše hriechy, tvrdí poľský kňaz. Najúčinnejším liekom sú modlitby!

Všetkými médiami je premieľaný obávaný koronavírus, ktorý vyvoláva celosvetovú paniku. No existujú aj dobré správy, napríklad od Slovenky žijúcej v Singapure, kde sa im darí z nákazou úspešne bojovať. O slovo v tejto kríze sa hlási aj poľský kňaz Leonard Wilczyński, ktorý svoj názor vyjadril priamo na svätej omši v kostole sv. Michaela Archanjela.

 

Podľa poľského denníka Gazeta Wyborcza, kňaz tvrdí, že pred nákazou nepomôžu žiadne rúška, respirátory alebo antibakteriálne gély ale modlitby! Koronavírus tak označil aj za “boží trest za život v hriechu,” čím myslel homosexualitu, nezosobášené páry a tých, ktorí “vraždia nenarodené deti,”, t. j. ľudia, ktorí sa rozhodnú pre potrat.

 

Person Hands on Holy Bible

Zdroj: pexels.com

 

Hanlivými slovami nešetril ani na adresu obyvateľov Číny odkiaľ sa nákaza rozšírila do sveta. Podľa Wilczyńskieho “sú špinaví, jedia netopiere a mŕtve plody,” a to rozhorčilo veriacich na toľko, že začali kostol opúšťať. Gazeta Wyborcza sa snažila získať od kňaza oficiálne vyjadrenie no kvôli chorobe odmietol. Rovnako oslovili hovorcu saleziánov, pod ktorých kňaz patrí no k veci sa vyjadria až po prešetrení prípadu. 

 

V Poľsku sa vedú mnohé diskusie o tom, či by takéto osobné názory mali byť hlásané v kostole. Podľa veriacich by malo byť v Chráme Božom hlásané predovšetkým slovo Božie. Čo sa týka prevencie pred koronavírusom, osobitné opatrenia zaviedla aj cirkev. Okrem zásad, o ktorých ste si mohli prečítať v našom článku, by ste pri návšteve kostola nemali používať svätenú vodu a zvážiť podávanie rúk.

 

Monochrome Photography of People Shaking Hands

Zdroj: pexels.com

 

Čo si myslíte o výroku poľského kňaza Vy? Má podľa Vás pravdu alebo sa snaží epidémiu využiť na nenávistné prejavy?

zdroj:refresher.sk