Lidl a Kaufland viac nechcú ohrozovať predavačky. Montujú im ochranné plexisklá a zavádzajú povinný odstup

Potravinové reťazce si svojich zamestnancov naozaj vážia. Dokazujú to aj opatrenia, ktoré v týchto dňoch zavádzajú. Počas posledných hodín, 2 najväčšie obchodné reťazce – Lidl a Kaufland, zavádzajú ochranné plexisklá pri všetkých pokladniach a povinný 2-metrový odstup.

Spomínané preventívne opatrenia sa reťazce rozhodli zaviesť kvôli preventívnej ochrane z dôvodu neustáleho stretávania zamestnancov so zákazníkmi.

Spoločnosť Lidl zverejnila na svojej oficálnej facebookovej stránke príspevok: „V najbližších dňoch preto bude na všetkých našich viac ako 1000 pokladniciach inštalované ochranné plexisklo, ktoré zabráni priamemu kontaktu našich pokladníkov so zákazníkmi. K dodržiavaniu bezpečnej vzdialenosti v pokladničnej zóne tiež pomôžu nálepky na zemi, ktoré budú informovať zákazníkov o dodržiavaní dostatočného odstupu. Ďakujeme za pochopenie a ohľaduplnosť.“ Spoločnsť príspevkom prosí všetkých zákazníkov o dodržiavanie bezpečnostnej 2-metrovejvzdialenosti prostredníctvom nálepiek na zemi.

Security Check Required

No Description

Spoločnosť Kaufland sa rozhodla zaviesť rovnaké opatrenia, ktoré majú chrániť pokladníkov a ostatných ich zamestncov. Kaufland taktiež potvrdil, že predajne majú dostatok zásob a zákazníci sa nemusia obávať nedostatku základných potravín. Kaufland sa rozhodol zverejniť príspevok, kde je napísané, že vzhľadom na aktuálnu situáciu spoločnosť hľadá efektívne opatrenia na ochranu svojich zamestncov. Ochranné plexisklá zavedú vo všetkých 70 predajniach na Slovensku.

Security Check Required

No Description

Pred pár dňami sa potravinové reťazce rozhodli zaviesť vyhradené nákupne hodiny pre najviac ohrozenú skupinu ľudí, pre seniorov. Spoločnosť Lidl a Kaufland ich zaviedli od 13:00 do 14:30. Spoločnosť Tesco ich zaviedla od 9:00 do 10:00. Predajne spoločnosti Billa zvolili skoršie hodiny a to od 8:00 do 9:00. Kaufland to oznámil cez príspevok na svojom Facebooku:

Security Check Required

No Description

Zdroj: refresher.sk