Ľudia nemyslia na dôchodcov. Pozrite sa na fotografiu babičky, ktorej neostalo v obchode takmer nič

Fotka starenky dojala svet: TOTO s ľuďmi urobila panika z koronavírusuZdroj: Pixabay.com

Aj my Slováci sme pred pár dňami v obchodoch zažili poloprázdne regále s hygienickými potrebami či s múkou. Podobný scenár sa v týchto dňoch deje aj v iných častiach sveta. Ľudia sa snažia v domácnosti vytvoriť si zásoby základných potravín s prípade, že by sa obmedzil ich dovoz zo zahraničia. Vláda však tvrdí, že tento scenár je nereálny a že k obmedzeniu dovozu potravín nikdy nedôjde.

Mnoho ľudí však pri svojich nákupoch nemyslí na tých, ktorí su najviac zraniteľní a ktorí si častokrát nemajú možnosť doviesť nákup na veľkom aute priamo pred dvere domu. Pozrite si fotografiu starenky, ktorá smutne stojí pred prázdnym regálom s potravinami. To, že sa jej žiaľ nič neušlo ju dohnalo k tomu, že sa rozplakala. Možno si uvedomila, že nemá možnosť dôjsť do vzdialenejších potravín, aby si nakúpila niečo tam.

Seb Costello on Twitter

Midday today. Port Melbourne Coles. Canned food aisle. I’m told she was in tears. This captures who is suffering from the me-first, unnecessary, trend of panic buying. As @ScottMorrisonMP it „has to stop“. @9NewsAUS @theage @ACurrentAffair9 #coronavirus

Myslime pri nákupoch na ostatných, najmä na dôchodcov, a nenechávajme tam prázdne regále.

Zdroj: prezenu.joj.sk