Študent vytvoril najprehľadnejší web o koronavíruse. Udáje z celého sveta sa stále aktualizujú

Avi Schiffmann, len 17 ročný Američan, vytvoril jednu z najviac navštevovaných internetových stránok za tento rok. Stránka sa aktualizuje takmer neustále a obsahuje všetky potrebné informácie o pandémií koronavírusu. Na stránke nájdete aktuálne informácie o nakazených, vyliečených a taktiež aj o obetiach.

Covid-19 je celosvetový problém, ktorý si vyžaduje celoplošné opatrenia. Je dôležité, aby mali ľudia prehľad a vedeli, ako sa situácia s vírusom vyvíja na celom svete. Avi zhrnul všetky dostupné informácie o Covid-19 do jednej stránky, ktorá je prepracovaná tak informačne ako aj graficky. O stránke infomoval portál Times of Israel, ktorý tvrdí, že všetky informácie sú aktualizované každú minútu. Okrem tabuliek s počtami ľudí sa aktualizujú aj mapy zemí a miest s potvrdenými prípadmi ochorenia. Nájdete ho na tommto odkaze ncov2019.live 

Aktuálne sa na stránke nachádzajú najnovšie údaje aj o Slovenskej republike, kde máme 204 nakazených:

Zdroj: ncov2019.live

Avi sa pre Times od Israel vyjadril, že s projektom začal na Vianoce v čase, kedy bolo v Číne len 1000 nakazených. Bolo náročné získať aktuálne informácie a chcel, aby boli ľudia infomovaní a preto sa to znažil zmeniť. Zhromaždil všetky informácie, ktoré našiel, na jedno miesto. Mladík sa rozhodol, že stránka nebude určená na vytváranie zisku ale na pomoc všetkým svetovým zdravotníckym organizáciám. Momentálne pracuje na preklade stránky do 30 svetových jazykov.

Nájdete ho na tommto odkaze ncov2019.live

Zdroj: refresher.sk