Muži priberajú, keď sa z nich prvýkrát stanú rodičia

Mamičky vedia, aké ťažké je zbaviť sa popôrodných kíl navyše. Ako však zistili americkí vedci, aj novopečení oteckovia čelia problému priberania na váhe. Výsledky sú uverejnené v časopise American Journal of Men’s Health.

Vedci z Northwestern University monitorovali 10 254 mužov po dobu 20 rokov, až kým nedovŕšili 32 rokov.

Ukázalo sa, že niekoľko rokov po narodení prvého dieťaťa otcovia naberajú v priemere asi dva kilogramy, a to nielen tí, ktorí priamo vychovávajú dieťa, ale aj tí, ktorí žijú oddelene od dieťaťa (aj keď v menšej miere). Muži, ktorí nemajú deti, sa v rovnakom období na druhej strane podarilo schudnúť.

U oteckov žijúcich v rodine je všetko viac-menej jasné: po narodení detí sa mení aj ich životný štýl. Už nemajú dostatok času na to, aby sa o seba starali a venovali sa športu; prioritou nie je ich vlastné zdravie, ale rodina.

                                                               laguiadelvaron

Okrem toho, strava otcov sa stáva kalorickejšou, pretože rodičia začínajú častejšie kupovať sušienky a zmrzlinu. A nezabudnite na obľúbený zvyk všetkých oteckov  – dojesť, čo deti nezjedli.

Pokiaľ ide o mužov, ktorí nežijú so svojimi deťmi, vedci zatiaľ nevedia, prečo im otcovstvo pridáva kilá navyše.

Máte aj vy nejaké tipy, prečo je to tak?

zdroj: journals.sagepub.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muži priberajú, keď sa z nich prvýkrát stanú rodičia”