Na Slovensko o pár dní príde 10 miliónov rúšok, 11 tisíc ochranných oblekov a 100 tisíc respirátorov

O tejto skutočnosti informoval Daniel Lukáč zo spoločnosti Lacorp na tlačovej konferencii. So spomínanou spoločnosťou uzatvorila Slovenská republika zmluva, ktorá je v platnosti od dnešného dňa. Jediným problémom je teraz vyriešenie prepravy tohto materiálu, za ktorú má zodpovednosť Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR). 

Čína pomáha Európe

Problémom je to, že Slovenská republika nemá vlastnú leteckú spoločnosť a preto sa musí spoliehať na súkromné lietadlá, ktoré materiál dovezú z Číny. „Čína je teraz naozaj jediný štát, ktorý dokáže Európe pomôcť. Nesmierne si vážime Čínsku ľudovodemokratickú republiku za to, že nám chce pomôcť,“ prehlásil šéf SŠHR, Kajetán Kičura. Milión rukavíc, 100 000 respirátorov, 11 000 ochranných oblekov a 10 miliónov rúšok by na Slovensko mali doraziť z Číny budúci týždeň. Každá ochranná pomôcka bude mať priložený certifikát o potvrdení kvality.

Security Check Required

No Description

„Mali sme zo strany štátu informáciu, že dovoz z kapacitných možností nebude možný, ale dnes už máme potvrdený prvý let, ktorý v nedeľu vyzdvihne zásielku v Pekingu. Máme zabookované ďalšie dva Boeingy 747 na utorok a stredu. Náš tím prepočítava dopravnú logistiku, lebo tam nejde len o váhu, ale aj obrovský rozsah tovaru. Pripravujeme jednu z najväčších logistických operácii,“ dodáva Daniel Lukáč z Lacorp-u.

 

No špekuluje sa aj o tom, že Slovenská republika nakúpila niektoré materiály od spoločnosti Lacorp za vyššiu sumu ako iné štáty. Jeden rýchlotest stojí Slovenskú republiku približne 25€ no v Česká republika ich nakúpila za 5-6€ za kus.

zdroj:refresher.sk