Nové opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu: Taxislužby budú mať pozastavenú činnosť!

Dnešným dňom (16. 3.) od 6 hodiny ráno prijalo Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR nové opatrenia. Počas 14 dní zatvoria pracoviská emisnej kontroly, kontroly originality, montáže plynových zariadení. Zatvoria sa technické služby aj autoškoly či prevádzkovatelia školiacich stredísk základnej kvalifikácie a pravidelného výcviku niektorých vodičov. Medzi povolenými prevádzkami nefigurujú taxislužby, ktorým taktiež pozastavili činnosť na nasledujúcich 14 dní.

 

Lighted Taxi Signage

Zdroj: pexels.com

 

Všade iba z rúškom

„MDV SR už v tejto súvislosti kontaktovalo orgány krízového riadenia s cieľom objasniť a prípadne upraviť postavenie taxislužieb, avšak do prípadného udelenia výnimky musia byť taxislužby pozastavené,“ informuje rezort dopravy. Úradné hodiny na okresných úradoch či na podateľni ministerstva budú v nasledujúcich dňoch obmedzené.

Úradné záležitosti si vybavíte od 9:00 do 12:00 ale iba ak budete mať na sebe rúško, ktoré je povinné aj ú prevádzkovateľov MHD. “Zároveň vyzývame občanov, aby v komunikácii s ministerstvom používali dostupné elektronické prostriedky,“ upozorňuje rezort.

➡️  Viac článkov o Koronavíruse nájdete na tomto odkaze  ⬅️

Woman Wearing Face Mask

Zdroj: pexels.com

 

zdroj:www.cas.sk