Nové opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu: Taxislužby budú mať pozastavenú činnosť!

Dnešným dňom (16. 3.) od 6 hodiny ráno prijalo Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR nové opatrenia. Počas 14 dní zatvoria pracoviská emisnej kontroly, kontroly originality, montáže plynových zariadení. Zatvoria sa technické služby aj autoškoly či prevádzkovatelia školiacich stredísk základnej kvalifikácie a pravidelného výcviku niektorých vodičov. Medzi povolenými prevádzkami nefigurujú taxislužby, ktorým taktiež pozastavili činnosť na nasledujúcich 14 dní.

 

Lighted Taxi Signage

Zdroj: pexels.com

 

Všade iba z rúškom

„MDV SR už v tejto súvislosti kontaktovalo orgány krízového riadenia s cieľom objasniť a prípadne upraviť postavenie taxislužieb, avšak do prípadného udelenia výnimky musia byť taxislužby pozastavené,“ informuje rezort dopravy. Úradné hodiny na okresných úradoch či na podateľni ministerstva budú v nasledujúcich dňoch obmedzené.

Úradné záležitosti si vybavíte od 9:00 do 12:00 ale iba ak budete mať na sebe rúško, ktoré je povinné aj ú prevádzkovateľov MHD. “Zároveň vyzývame občanov, aby v komunikácii s ministerstvom používali dostupné elektronické prostriedky,“ upozorňuje rezort.

➡️  Viac článkov o Koronavíruse nájdete na tomto odkaze  ⬅️

Woman Wearing Face Mask

Zdroj: pexels.com

 

zdroj:www.cas.sk

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nové opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu: Taxislužby budú mať pozastavenú činnosť!”