Pes zahrieval chlapca, ktorého mama nechala umrieť v zime

Ruská Sibír, ktorá je známa svojimi silnými mrazmi a ľadovými nocami, dáva človeku, ktorý zostáva von, len minimálnu šancu na prežitie.

A práve tu došlo k šokujúcemu príbehu, ktorý vo vás vyvolá silné emócie.

Raz v zime si obyvatelia všimli, že na verande suseda už 2 dni leží pes. Rozhodli sa prísť k nemu a videli, že sa pod ním nachádza malé dieťa.

Ukázalo sa, že matka dvojročného chlapca ho nechala na verande. Dieťa by nemalo jedinú šancu na prežitie, ale pes žijúci na dvore sa k nemu priblížil a zakryl ho svojím telom.

Vďaka teplu jeho tela a srsti bolo dieťa schopné prežiť v chlade 2 dni. Chlapca previezli do nemocnice. Napriek ťažkému podchladeniu a nepriaznivému zdravotnému stavu sa mu podarilo prežiť.

Matka je zbavená rodičovských práv a čelí väzeniu. Obyvatelia považujú psa za hrdinu, pretože sa stal skutočným strážnym anjelom svojho malého pána, za ktorého sa nebojí dať svoj život. Našťastie sa tak nestalo – pes zostal nažive.

Tento prípad opäť ukazuje, že psy sa k nám chovajú oveľa lepšie, než my k nim. Pes bol hladný a vymrznutý, no aj napriek tomu chránil dieťa pred istou smrťou, na rozdiel od jeho nedbanlivej matky, ktorú mimochodom nemohli nájsť ďalšie 4 dni po incidente.

 

zdroj: marleysmutts.org

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pes zahrieval chlapca, ktorého mama nechala umrieť v zime”