Pes zahrieval chlapca, ktorého mama nechala umrieť v zime

Ruská Sibír, ktorá je známa svojimi silnými mrazmi a ľadovými nocami, dáva človeku, ktorý zostáva von, len minimálnu šancu na prežitie.

A práve tu došlo k šokujúcemu príbehu, ktorý vo vás vyvolá silné emócie.

Raz v zime si obyvatelia všimli, že na verande suseda už 2 dni leží pes. Rozhodli sa prísť k nemu a videli, že sa pod ním nachádza malé dieťa.

Ukázalo sa, že matka dvojročného chlapca ho nechala na verande. Dieťa by nemalo jedinú šancu na prežitie, ale pes žijúci na dvore sa k nemu priblížil a zakryl ho svojím telom.

Vďaka teplu jeho tela a srsti bolo dieťa schopné prežiť v chlade 2 dni. Chlapca previezli do nemocnice. Napriek ťažkému podchladeniu a nepriaznivému zdravotnému stavu sa mu podarilo prežiť.

Matka je zbavená rodičovských práv a čelí väzeniu. Obyvatelia považujú psa za hrdinu, pretože sa stal skutočným strážnym anjelom svojho malého pána, za ktorého sa nebojí dať svoj život. Našťastie sa tak nestalo – pes zostal nažive.

Tento prípad opäť ukazuje, že psy sa k nám chovajú oveľa lepšie, než my k nim. Pes bol hladný a vymrznutý, no aj napriek tomu chránil dieťa pred istou smrťou, na rozdiel od jeho nedbanlivej matky, ktorú mimochodom nemohli nájsť ďalšie 4 dni po incidente.

 

zdroj: marleysmutts.org