Popradskí lekári ohrozili stovky ľudí. Ordinovali aj po návrate zo zahraničia

Aj napriek tomu, že sa každý deň pripomína, aby Slováci ostali po návrate zo zahraničia doma, opäť sa našli zdravotníci, ktorí po návrate zo zahraničia ohrozili všetkých svojich pacientov uvádza portál Aktuality.sk. Lekári v Poprade ordinovali pár dní po tom, čo sa vrátili z lyžovačky zo zahraničia píše portál refresher.sk.

Pred pár dňami bol lekár z Kramárov testovaný na koronavírus a výsledok preukázal pozitívnu nákazu. Po tomto nezodpovednom lekárovi sú dnes testovaní aj ďalší traja lekári z Popradu. Tí sa po niekoľkodňovej lyžovačke vrátili do svojich ordinácií a ordinovali od stredy do piatka. RTVS prezradila, že ak sú títo lekári nakazení, nákazu mohli rozšíriť medzi 200 ľudí.

Tento postup popradských lekárov je viac než nezodpovední, pretože slovenské zdravotníctvo nie je pripravené na nápor pacientov, ktorí by potrebovali intenzívnu lekársku starostlivosť. COVID-19 je reálna hrozba a tak by sa mal každý z nás správať zodpovedne a neohrozovať iných. Zdravotníci by sa mali správať ešte o niečo zodpovednejšie.

Zdroj: refresher.sk