Potlesk pre zdravotníkov: Slováci ďakovali potleskom na svojich balkónoch

Včera sme Vás informovali o plánovanom podujatí, na ktorom by celé Slovensko jednotne poďakovalo tým, ktorí bojujú dennodenne proti koronavírusu v prvej línii. Či už sú to zdravotníci, policajti, hasiči alebo predavačky, svojim potleskom z okien alebo balkónov sa chceme všetkým poďakovať. No včera večer sa už v troch mestách podobný čin uskutočnil informoval portál refresher.sk.

Potlesk na znak vďaky sa včera večer niesol ulicami Žiliny, Martina a Prievidze. Bez porušenia nariadení tak ľudia tlieskali so svojich balkónov alebo okien panelákov. V Prievidzi bol tento potlesk organizovaný dvoma mestskými poslancami – Branislavom Gigacom a Michalom Dobiašom, prostredníctvom Facebooku.

„Mnoho ľudí nemá možnosť zapojiť sa do finančných zbierok, alebo vyrobiť rúška, či inak materiálne sa podieľať na poďakovaní našim zdravotníkom, záchranárom, autobusárom, predavačom a všetkým, ktorí sú tu v tomto období pre nás. Preto sme im chceli dať možnosť, vyjadriť vďaku a uznanie potleskom,” vyjadril sa poslanec Branislav Gigac pre SME.

 

Ako sme Vás informovali, ďalší ďakovný potlesk sa uskutoční 20. 3. (piatok) o 20:00!

 

zdroj: refresher.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Potlesk pre zdravotníkov: Slováci ďakovali potleskom na svojich balkónoch”