Potlesk pre zdravotníkov: Slováci ďakovali potleskom na svojich balkónoch

Včera sme Vás informovali o plánovanom podujatí, na ktorom by celé Slovensko jednotne poďakovalo tým, ktorí bojujú dennodenne proti koronavírusu v prvej línii. Či už sú to zdravotníci, policajti, hasiči alebo predavačky, svojim potleskom z okien alebo balkónov sa chceme všetkým poďakovať. No včera večer sa už v troch mestách podobný čin uskutočnil informoval portál refresher.sk.

Potlesk na znak vďaky sa včera večer niesol ulicami Žiliny, Martina a Prievidze. Bez porušenia nariadení tak ľudia tlieskali so svojich balkónov alebo okien panelákov. V Prievidzi bol tento potlesk organizovaný dvoma mestskými poslancami – Branislavom Gigacom a Michalom Dobiašom, prostredníctvom Facebooku.

„Mnoho ľudí nemá možnosť zapojiť sa do finančných zbierok, alebo vyrobiť rúška, či inak materiálne sa podieľať na poďakovaní našim zdravotníkom, záchranárom, autobusárom, predavačom a všetkým, ktorí sú tu v tomto období pre nás. Preto sme im chceli dať možnosť, vyjadriť vďaku a uznanie potleskom,” vyjadril sa poslanec Branislav Gigac pre SME.

 

Ako sme Vás informovali, ďalší ďakovný potlesk sa uskutoční 20. 3. (piatok) o 20:00!

 

zdroj: refresher.sk