Pre koronavírus sa zatvárajú aj kiná. Kde si už najnovšie trháky v najbližšom čase nepozriete?

Dnešným dňom boli zakázané športové či kultúrne podujatie, na ktorých by sa zhromaždilo viac ako 100 ľudí. Tým pádom svoje opatrenia zaviedli aj kiná na celom Slovensku. Najväčšia sieť kín na Slovensku, Cinemax, potvrdil, že na celom území Slovenska uzatvárajú svoje prevádzky. Refresher-u sa podarilo získať vyjadrenie aj od siete kín Cinema City v Bratislave.

Security Check Required

No Description

Spočiatku sa vyjadreniu vyhýbali no nakoniec svoje stanovisko zverejnili. „Zdravie a bezpečnosť našich zákazníkov a personálu sú pre nás veľmi dôležité, preto sme prijali aj potrebné bezpečnostné a zdravotné opatrenia. Znížili sme počet zákazníkov na jedno premietanie a zvýšili frekvenciu hygienických a dezinfekčných postupov v našich kinách. Úzko spolupracujeme so zodpovednými orgánmi a neustále sledujeme situáciu. Naše otváracie hodiny, služby a program sú zatiaľ nezmené. Teda prevádzky máme otvorené,“ oboznámil hovorca Cinema City.

Security Check Required

No Description

Kina by mali byť zatvorené do 23. Marca, podľa nariadení krízového štábu. Tento dátum sa objavuje vo vyjadreniach Cinemaxu, Kinostaru (Lučenec a Zvolen) ale aj Mlyny Cinemas v Nitre. „Vážení zákazníci Mlyny Cinemas, na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa § 48 ods. 4 písm. d) zákona č. 355/2007 Z. z. Vám oznamujeme, že od 10. do 23. marca 2020, multikino MLYNY CINEMAS NEPREMIETA,“ uviedli vo vyhlásení. 

zdroj:refresher.sk