Prečo by ste mali častejšie nosiť čierne oblečenie? Toto oblečenie vám môže ubrať aj 10 rokov

Mýty o tom, že čierna farba pridáva roky, sa čoskoro stanú minulosťou. Dnes vám prezradíme, aké oblečenie čiernej farby by malo byť súčasťou každého šatníka, ako ho nosiť, komu sa hodí viac a kto by sa mal nad touto farbou najskôr zamyslieť?

KOMBINÁCIA ČIERNEHO OBLEČENIA

  1. Ak máte kontrastne-dramatický zovňajšok, čierne oblečenie vám bude určite vyhovovať. Čo to znamená? Ak máte tmavé husté obočie, žiarivé alebo plné pery, výrazné lícne kosti, tmavo hnedú pokožku, čierna zvýrazní váš celkový vzhľad. Tieto ženy vyzerajú sviežo aj bez make-upu. Čierna farba oblečenia ešte viac zvýrazňuje kontrast medzi tónom vlasov a pokožky.
  1. Kontrast môžete vytvoriť aj pomocou vášho make-upu. Ak sa na pery rozhodnete dať červený rúž a make-up v štýle dymového líčenia, čierne oblečenie sa vám bude mimoriadne hodiť. S výraznejším make-upom sa nestane, aby ste v čiernom oblečení vyzerali nudne, pochmúrne či depresívne.

  1. Aby ste nevyzerali ako človek bez tváre, môžete čiernu farbu pretaviť aj do vašich doplnkov. Napríklad, masívne čierne okuliare, dlhé čierne náušnice, čierny klobúk alebo baretka.
  1. Hrajte s textúrami. Napríklad, môžete nosiť čiernu koženú sukňu alebo nohavice a k ním čierne sieťkované podkolienky alebo čiernu čipkovanú blúzku. Potom váš vzhľad nebude vyzerať tak monotónne. Pri výbere čierneho oblečenia dávajte pozor na textúru materiálu. Matné, našuchorené tkaniny (bavlna, hustý úplet, vlna) absorbujú svetlo a „nezdôrazňujú“ tvár. Hladké tkaniny s leskom (polyester, jemný úplet, syntetika a podobne) poskytujú plnú škálu farieb. Sú ideálne pre mladých ľudí s dokonalou pleťou bez vrások a pigmentácie.

  1. Riedenie čiernej farby – snažte sa nosiť sako, krátku bundu, napríklad koženku. Tento univerzálny kúsok v šatníku dodáva imidž vyrovnanosti a „rozbíja“ čierny outfit. Oblečením saka upriamite pozornosť na ramená a tvár, vďaka čomu budete prehliadať tmavý odtieň oblečenia pod ním a zároveň skryjete prípadne nedostatky na vašej postave. S pomocou saka vytvára kontrastný medzi jednotlivými kúskami oblečenia.
  1. Čierny kostým v kombinácii s červenou kabelkou a červenými topánkami bude vyzerať skvele. Nič nepokazíte ani kombináciou so strieborným opaskom a striebornými šperkmi. Čierna a zlatá – nesmrteľná kombinácia. Žena v čiernom oblečení môže vyzerať neodolateľne, ak má spolu s ním na sebe šperky zo spomínaného kovu.

zdroj: takprosto.cc / pexels.com