Toto je prvý automat na rúška v Česku: Do hodiny bol úplne prázdny! Nestíhajú ich dopĺňať

Rúška sú všade na svete nedostatkovým tovarom, nájdu sa však ľudia, ktorí chcú naozaj pomáhať. Rúška si ľudia svojpomocne šijú pre svoje rodiny alebo pomáhajú nemocniciam. V Česku sa však vďaka firme Foodex spojazdnil prvý takzvaný “rúškomat”. Firma sa tak rozhodla kvôli zvýšenému dopytu po rúškach od ľudí, ktorí si sami rúško nevedia zaobstarať.

 

Face Mask, Virus, Quarantine, Pandemic, Latex

Zdroj: pixabay.com

 

4 rúška pre jedného

Tento “rúškomat” sa nachádza v českom meste Výškov a rúško si v ňom kúpite za 1,80€. Táto suma by tak mala pokryť iba náklady, ktorá bude odovzdaná dobrovoľným krajčírkam. Radnica mesta vyhlásila, že jeden záujemca si môže kúpiť najviac 4 rúška a prosí o dodržiavanie tohto nariadenia aby sa ušlo každému. „Urobili sme tak na základe dopytu našich občanov, ktorí ochranné pomôcky ťažko zháňajú. Spustenie automatu je efektívny spôsob, ako ľahko zaručiť dostupnosť rúšok pre všetkých,“ vysvetľuje Marek Viskot, starosta Výškova. 

 

Od kávy k rúškam

V jednom “rúškomate” sa nachádza cca 1500 kusov rúšok a prvý automat sa vypredal už behom jednej hodine, ako informoval organizátor iniciatívy Petr Čáslav. Firma Foodex tak prisľúbila, že “rúškomaty” sa budú dopĺňať priebežne. “Rozhodli sme sa, že miesto toho, aby sme sa stresovali súčasnou situáciou, budeme radšej pomáhať. Zomklo nás to dohromady, na výrobe sa podieľa asi sto dobrovoľníkov a denne sme schopní vyprodukovať okolo dvoch tisíc rúšok,“ znie vyjadrenie Petra Čáslava pre novinky.cz.

Rouškomat

Rouškomaty pro Vyškov #rouskomat #rouskyprovyskov #sijemerousky

zdroj: startitup.sk