Radikálny krok majiteľa firmy: Nefajčiarom pridal 4 dni voľna navyše!

Uponáhľaná doba, plná stresu a nervozity je pre niektorých ľudí ospravedlnením k tomu prečo vlastne fajčia. Jedna alebo dve cigaretky “od nervov” a všetko je zas hneď lepšie. No majiteľ britskej firmy si to nemyslí a tak odmenil svojich zamestnancov, ktorí nestrávia väčšinu svojho pracovného času fajčením.

 

“Sledoval som zamestnancov, ktorí fajčia. Vyfajčia 4, 5 alebo dokonca aj 10 cigariet denne a tvrá im to zakaždým aspoň 10 minút. Potom som sledoval ostatných počas ich prestávky a oni sú vždy na telefóne. SMS-kujú, vypisujú a snažia si robiť svoju prácu tak som si pomyslel, že im to musím nejako vykompenzovať,” vysvetľuje svoj zámer Don Bryden, výkonný riaditeľ KCJ Training and Employment Solutions.

 

Zamestnanec Krzystof Krzywozeka a generálny riaditeľ Don Bryden

Zdroj: swindonadvertiser.co.uk

 

Tak poďme na to!

Tento nápad mu v hlave vzkrsol minulého roku, keď na sociálnych sieťach videl návrhy, že zamestnanci, ktorí nefajčia by mali mať 4 dni voľna navyše. “Každý vravel, že je to dobrý nápad no nikto to naozaj nezrealizoval,” tvrdí Bryden. A tak keď začal nový rok, cítil sa tak veľkoryso, že zamestnancom oznámil, že to takto skúsia. Odkedy to Bryden oznámil, mnoho zamestnancov tvrdilo, že už fajčiť nebudú. 

 

No tak ľahké to nemalo byť a 4 dni voľna by si tak zaslúžili až po tom čo 12 mesiacov nebudú fajčiť. “Síce to nezaručí firme viac ziskov ale vytvorilo to aspoň oddaný kolektív s pozitívnym naladením, ktorý je ako jedna rodina. Tím je naozaj motivovaný,” dodáva Bryden. Krzystof Krzywozeka, ktorý vo firme pracuje povedal: “Je to naozaj úžasné, myslím si, že je to super nápad a môže to dopomôcť k motivácií aby ľudia prestali fajčiť.”

 

Prijali by ste takýto benefit aj vo Vašom zamestnaní?

zdroj:swindonadvertiser.co.uk