Rúška pre zdravotníkov šije aj Dagmar Havlová, manželka bývalého českého prezidenta Václava Havla

Koronavírus spojil šikovných a obetavých ľudí v Česku aj na Slovensku. Mnoho ľudí sa rozhodlo šiť rúška z vlastných materiálov a rozdávať ich tým, ktorí ich potrebujú. Medzi takýchto ľudí patrí aj Dagmar Havlová, manželka niekdajšieho českého prezidenta Václava Havla.

Medzi známe osobnosti, ktoré nezištne pomáhajú najviac ohrozeným pracovníkom patrí aj Beáta Dubasová a Lucie Bílá. Dagmar Havlová zverejnila príspevok s popisom: ,,Ďakujem všetkým dobrovoľníkom, ktorí s nami spolupracujú už desiaty deň.“ Dagmar spolu so známymi a doborvoľníkmi šije rúška českým zdravotníkom úplne zadarmo. Dagmar je hrdá na všetkých, ktorí sa v ťažkých časoch dokážu zmobilizovať a pomôcť si navzájom.

Dagmar pridáva príspevky o vďačnosti všetkým, ktorí jej pomáhajú. Taktiež ľutuje, že nedokáže sprostredkovať vďačnosť za ochranné pomôcky, ktoré distribuujú lekárom a ostatným zdravotníkom.

https://www.facebook.com/dagmar.havlova/photos/a.10150480480248464/10158228079713464/?type=3&theater

Beáta Dubasová sa rozhodla šiť rúška takmer okamžite potom, čo počula o ich nedostatku. Pre Dobré noviny prezradila, že šije podľa rúška, ktoré mala dlhé roky doma. Po mnohých rokoch vybrala zo skrine starý, no stále funkčný šijací stroj Veritas a začala šiť. Beáta vie šiť veľmi dobre a ako prezradila, vyštudovala odevnú priemyslovku a tak sa nie je čomu čudovať.

Aj Lucie Bílá patrí medzi celebrity, ktoré sa rozhodli šiť rúška vlastnými rukami. Spolu s jej priateľom udúsili, že rúška sa v týchto časoch dajú zohnať veľmi ťažko a tak ich prvé ušité kusy poslali do nemocnice v Kladne, kde ich potrebujú najviac. K videu, ktoré zverejnila napísala: „A vraj sa mi profesia krajčírky už nikdy nebude hodiť .“

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rúška pre zdravotníkov šije aj Dagmar Havlová, manželka bývalého českého prezidenta Václava Havla”