S chorým dieťaťom na pohotovosti: “Ohrozujete mňa a sestru a našich pacientov, naše rodiny…” píše lekár v statuse

S výskytom koronavírusu na Slovensku boli zavedené rôzne opatrenia. Počas uplynulého víkendu obyvatelia Slovenska na svoje telefóny dostali SMS s pokynmi od Ministerstva zdravotníctva. K lekárovi tak nemajú chodiť ľudia s pozitívnou cestovateľskou anamnézou alebo tí, ktorí prejavujú príznaky chrípky. Mali by tak radšej ostať doma a lieky si predpísať telefonicky. Najhoršie však je ak sa chorý človek “dovalí” na pohotovosť a personálu zatají rôzne skutočnosti.

 

Zatajili skutočnosť

Je tomu tak aj v tomto prípade, na ktorý prostredníctvom Facebook-u upozornil istý lekár. Rodičia tak na pohotovosť mali prísť s dieťaťom, ktoré malo problémy už celé 4 dni. Tí však lekárovi zatajili fakt, že sa boli lyžovať práve v Taliansku, ktoré je v dnešných dňoch hotovým epicentrom nákazy v Európe. “A preco ste to nepovedali hned? Ohrozujete mna a sestru a nasich pacientov, nase rodiny….. prepacte.. kedy ste sa vratili ? Pred 14 dnami..” opisuje situáciu lekár.

 

Face Masks on Blue Background

Zdroj: pexels.com

 

Rodičia mali testy negatívne

Lekár tak zistil, že dnes daného rodiča prepustili z infekčného, kde ho testovali na COVID-19. Keďže bol test negatívny, bol prepustený no dieťa nikto nevyšetril. “Dieta odosielam na infekcne na vysetrenie. Rodica sa pytam, ze preco to zatajil, ohrozil mna,sestru, nasich pacientov (vela z nich je vysokorizikovych) a nase rodiny. Nase masky(5kusov na celom oddeleni-mame setrit, inak nas IZP vyhresi,ze sme cierna diera) a plaste zostali nepouzite. Tak si tu zijeme….” konštatuje lekár. 

 

Na konci lekár ľudí vyzýva k tomu aby boli ohľaduplnejší a nechodili k lekárom s príznakmi koronavírusu ak boli v nakazených oblastiach. Prizvukuje, že v Číne by takýto prípad riešila polícia. No stále ma obavy ako s takýmto prístupom koronavírus zvládne Slovensko.

 

Celý text si môžete prečítať aj tu:

https://www.facebook.com/peter.visolajsky/posts/2553662488077385

“Toto bude nasrdeny status a som plny hnevu. Musim to vsak napisat,aby som mozno ochranil inych.☝️☝️ Rodic prisiel s dietatom v horuckach na vysetrenie na pohotovost. Sedeli v cakarni, zavolal som ich dnu, hovori,ze dieta ma 4dni bolesti xy casti, ale funguje. Pytam sa, ak ma 4dni taketo nezavazne tazkosti preco ste prisli teraz o pol noci? Nic… u obvodnej ste boli? Nic. Vysetrujem dieta, horucka, kasle, pytam sa: cestovali ste? Ticho.. uprene sa zahladim ma rodica…no ano,lyzovat, ticho… neboli ste v Taliansku??? Ticho.. Boli. A preco ste to nepovedali hned? Ohrozujete mna a sestru a nasich pacientov, nase rodiny….. prepacte.. kedy ste sa vratili ? Pred 14 dnami..

Volam na infekcne, kde mi lekarka oznamila,ze toho rodica v tento den prepustili z infekneho,kde bol pre podozrenie na COVID19, vysetrenia boli negativne, dieta vsak vysetrene nebolo… dieta odosielam na infekcne na vysetrenie. Rodica sa pytam, ze preco to zatajil, ohrozil mna,sestru, nasich pacientov (vela z nich je vysokorizikovych) a nase rodiny. Nase masky(5kusov na celom oddeleni-mame setrit, inak nas IZP vyhresi,ze sme cierna diera) a plaste zostali nepouzite. Tak si tu zijeme….😪😪 PROSIM VAS, ak ste boli v lokalite,kde je Koronavirus, nebehajte po lekaroch(pri priznakoch teplota,kasel,pripadne dusenie volajte sanitku), neohrozujte druhych, PROSIM budme ohladuplni! Ak by sme boli v Cine, tento clovek , by mal problemy s policiou…aj preto to v Cine zvladli, len ked vidim tento pristup nasich ludi, bojim sa ako to zvladneme my….”

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “S chorým dieťaťom na pohotovosti: “Ohrozujete mňa a sestru a našich pacientov, naše rodiny…” píše lekár v statuse”