Školy ostávajú zavorené. Letné prázdniny by ohrozené byť nemali a maturity sa uskutočnia do 30. júna

Ministerstvo školstva prišlo s novými opatreniami. Externá časť maturít sa rúší rovnako ako testovanie deviatakov. Brány školských zariadení by sa podľa krízového štábu mali otvoriť až po tom, čo sa celoplošne zruší karanténa.

Branislav Gröhling, novovymenovaný minister školstva, zverejnil novinky, ktoré sa týkajú krízovéhu fungovania škôl v nadchadzajúcich týždňoch. Školy ostávajú zatvorené a to z dôvodu karantény na celom území Slovenskej republiky. Premiér, Igor Matovič, oznámil, že presný dátum otvorenia škôl žiaľ nepozná. Všetko závisí od vývoja aktuálnej situácie.

Medzi prvé zrušené udalosti minister zaradil Testovanie 9. Zrušenie testovania sa týka deviatakov základných škôl a samozrejme aj štvrtákov. Všetky opatrenia sú účinné pre riadne a opravné termíny. Vláda riešila aj otázku internej maturity. Nakoniec dospeli k záveru, že sa uskutočni do 2 týždňov od dňa, kedy sa obnoví vyučovanie a to najneskôr do 30 júna 2020. Letné prázniny by tým ohrozené nemali byť. Padla aj otázka, čo sa stane, ak bude karanténa aj v lete. Ak to takto bude, hľadať sa bude nové, doposiaľ neznáme riešenie.

Deadline podávania prihlášok sa posunul na 15. máj. Ide o prihlášky na stredná školy. O presunutí termínov na vysokách školách rozhodne Akreditačná komisia.

Zdroj: refresher.sk