Slobodný otecko si adoptoval 13-ročného chlapca, ktorého sa pred 2 rokmi zriekla iná adoptívna rodina

Keď mal Tony Mutabazi 11 rokov, zriekli sa ho jeho adoptívni rodičia. To ešte netušil, že o dva roky neskôr dostane ten najlepší domov a milujúceho otca.

Peter Mutabazi z Charlotte v Severnej Karolíne jedného dňa dostal telefonát, kde mu navrhli, aby si vzal Tonyho na víkend k sebe. Myslel si, že tam ostane len pár dní.

ADOPTED TODAY!!! I was chosen, I was wanted, I was cherished, I grew in his heart, I was the missing piece and I’m loved today despite of my short coming. „Little souls find their way to you, whether their from your womb or someone elses.“ I found my little/big soul today! 😍🥰 ❤️. Photographer by @zcolet #fosterdads #fosterdad #hopetoadopt #foreverlove #foreverhome #adopt #adoptionrocks #adoptionday #adoptionawarenessmonth #adoptions #adoptionstories #adoptioncommunity #adoptionannouncement #adoptionsaveslives #adoptionawareness #adoptionisbeautiful #adoptionisanoption #adoptme #adopted #adopting #adoptivemom #adoptivefamily #adoptivefamilies

9,027 Likes, 1,544 Comments – Street Kid To Foster Father. (@fosterdadflipper) on Instagram: „ADOPTED TODAY!!! I was chosen, I was wanted, I was cherished, I grew in his heart, I was the…“

Osud mal však iné plány a po tom, čo si Peter vypočul chlapcov príbeh, povedal: „Vtedy som sa rozplakal. Pomyslel som si, kto môže urobiť niečo také? Keď som vedel, že rodičia už na neho nemajú žiadne právo a on nemal kam ísť, vedel som, že si ho musím vziať,“ povedal.

Tony bol vychovaný v pestúnskej starostlivosti už od dvoch rokov (nie sú známe žiadne podrobnosti o jeho biologických rodičoch). Keď mal štyri roky, bol adoptovaný manželským párom z Oklahomy. No keď mal 11 rokov, nechali ho v nemocnici a nikdy sa po neho nevrátili. „Spýtal sa, či si pre neho prídu rodičia, a povedali mu, že nie. Nevedeli povedať prečo,“ vysvetľuje Peter.

Až januári 2018 dostal Peter telefonát od Tonyho pestúnky, Jessici Wardovej, kde sa ho opýtala, či by si ho mohol k sebe vziať na víkend. Okamžite si sadli a 12. novembra minulého roka si ho Tony oficiálne adoptoval.

„That cow may look scared, but I’m the only one scared in this picture. Being a father isn’t just challenging, it’s downright scary. I’m embracing all the emotions while on this Dad journey but sometimes my son can test me in ways I didn’t think were possible. No complaints, just a lot of emotions but always blessed!“ Written and edited by my friend @ruraldad, you truly an amazing dad #inthistogether #childhope #childhopeservices #fosterhope #changetheworldforone #walkthewalk #fostercareis #worthit #worldchangers #fosterhome #fosteryouth #lovewhatmatters #fostercareadoption #fostercareawareness #blackdads #blackfathersdoexist #dadsofinstagram #fatherhood #momlife

2,391 Likes, 99 Comments – Street Kid To Foster Father. (@fosterdadflipper) on Instagram: „“That cow may look scared, but I’m the only one scared in this picture. Being a father isn’t just…“

Je to najmilšie a najšikovnejšie dieťa, aké som kedy mal. Od prvého dňa mi začal hovoriť otec. Naozaj to tak myslel a vzhliada ku mne. Je hrdý na to, že ma môže ukázať v škole a povedať: „Hej, toto je môj otec.“ Je to niečo, čo na ňom zbožňujem. Mal som svoje bývanie, financie, takže som nemal dôvod nechať ho odísť. Za to, čo pre mňa niekto urobil iný, som chcel aj ja urobiť niečo pre niekoho ďalšieho.

Peter sa opatrovníctvu venuje už 3 roky a pomáhal pri výchove 12 detí. Pôvodne vyrastal v Ugande, ale keď mal 10 rokov, utiekol z domu kvôli rodičom, ktorí sa s k nemu nechovali úplne najlepšie. Našťastie našiel osobu, ktorá mu pomáhala v škole.

Peter dodal: „Stali sa mojou oporou, mojou rodinou. Vyrastal som v najchudobnejších podmienkach na tejto planéte. Vyrastal som tam, kde mi nikto nepovedal, aby som sníval, pretože som podľa nich nemal žiadnu budúcnosť.

Thank you for teaching me how to disappear in good story book, I wish I could read a 10th of what you read 😆. Truly a blessing to have you as my son, thank you for accepting me as your dad with all my faults, I strive daily to be a better dad. Thank you for hanging in there with me as I learn and grow. #adoptionsaveslives #adoptionpodcast #encouragement #handsandfeet #adoptivemoms #waitingforyou #waitingforkids #hopingtoadopt #singledad #soledad #dadlife #dadsofinstagram #instakids #blackdad

5,299 Likes, 218 Comments – Street Kid To Foster Father. (@fosterdadflipper) on Instagram: „Thank you for teaching me how to disappear in good story book, I wish I could read a 10th of what…“

„Tony mal nejaké problémy, ktoré riešil z pestúnskej starostlivosti a traumy z obdobia, keď bol opustený, Peter však vedel, že keď si ho vezme, bude to natrvalo. Vzhľadom na vek, v ktorom Peter bol, keď sa v jeho živote odohrávali rôzne veci, mám pocit, že obom sa medzi sebou podarilo vytvoriť skvelý vzťah,“ dodala zamestnankyňa organizácie pre pestúnskych rodičov v Edmonde.

Otec a syn si spolu užívajú celý rad aktivít ako napríklad sledovanie filmov a bicyklovania. Čoskoro do svojho domova privítajú nového člena rodiny.

 

zdroj: uniland.com