Slovenská vláda hlási núdzový stav. Čakajú nás ešte prísnejšie opatrenia

Slovensko čakajú ešte prísnejšie opatrenia v boji proti koronavírusu. Po zasadnutí vlády, ktoré trvalo 4 a pol hodiny, rozhodli pre vyhlásenie núdzového stavu pre všetky nemocnice. Núdzový stav zjednoduší presúvanie materiálu, techniky ale aj zdravotníkov medzi nemocniciami po celom Slovensku.

Vláda v týchto chvíľach vyhlásila, že Slovensko má momentálne 61 infikovaných osôb. Dnes tak k nakazeným pribudlo 17 chorých. Vláda tvrdí, že počet nakazených má pod kontrolov a toto číslo sa nezvyšuje mimo ich očakávaní. Aj napriek tomuto tvrdeniu, sa Peter Pellegrini rozhodol sprísniť predchádzajúce nariadenia vlády. Po niekoľkohodinovom zasadnutí sa vyjadril: „Dnes vláda uložila hlavnému hygienikovi SR vydať opatrenie, ktoré na 14 dní uzatvára na SR všetky maloobchodné prevádzky okrem potravín, dorgérie, lekární, stravovacích zariadení, pôšt, bánk, predajní novín, benzíniek a obchodov s krmivami pre zvieratá.“

K novým obmedzeniam patrí aj poskytovanie stravy formou výdaja pre všetky stravovacie zariadenia a to od 16. marca. Okrem stravovacích zariadení sa obmedzenia týkajú aj nemocníc, ktoré budú vykonávať len nevyhnutné operácie. Vláda bude rokovať aj o povinnom nosení rúšok vo vozidlách MHD.

Vláda rozhodla aj o zatvorení Volkswagenu v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Spomenuté opatrenia sú platné na najbližších 14 dní. 

Zdroj: aktuality.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slovenská vláda hlási núdzový stav. Čakajú nás ešte prísnejšie opatrenia”