Slovenská vláda hlási núdzový stav. Čakajú nás ešte prísnejšie opatrenia

Slovensko čakajú ešte prísnejšie opatrenia v boji proti koronavírusu. Po zasadnutí vlády, ktoré trvalo 4 a pol hodiny, rozhodli pre vyhlásenie núdzového stavu pre všetky nemocnice. Núdzový stav zjednoduší presúvanie materiálu, techniky ale aj zdravotníkov medzi nemocniciami po celom Slovensku.

Vláda v týchto chvíľach vyhlásila, že Slovensko má momentálne 61 infikovaných osôb. Dnes tak k nakazeným pribudlo 17 chorých. Vláda tvrdí, že počet nakazených má pod kontrolov a toto číslo sa nezvyšuje mimo ich očakávaní. Aj napriek tomuto tvrdeniu, sa Peter Pellegrini rozhodol sprísniť predchádzajúce nariadenia vlády. Po niekoľkohodinovom zasadnutí sa vyjadril: „Dnes vláda uložila hlavnému hygienikovi SR vydať opatrenie, ktoré na 14 dní uzatvára na SR všetky maloobchodné prevádzky okrem potravín, dorgérie, lekární, stravovacích zariadení, pôšt, bánk, predajní novín, benzíniek a obchodov s krmivami pre zvieratá.“

K novým obmedzeniam patrí aj poskytovanie stravy formou výdaja pre všetky stravovacie zariadenia a to od 16. marca. Okrem stravovacích zariadení sa obmedzenia týkajú aj nemocníc, ktoré budú vykonávať len nevyhnutné operácie. Vláda bude rokovať aj o povinnom nosení rúšok vo vozidlách MHD.

Vláda rozhodla aj o zatvorení Volkswagenu v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Spomenuté opatrenia sú platné na najbližších 14 dní. 

Zdroj: aktuality.sk