Socha Ježiša Krista v Rio de Janeiro sa rozsvietila vlajkami krajín, ktoré postihol nový koronavírus

Brazílske mesto Rio de Janeiro je vysvietené sochou Ježiša Krista.

Slávna socha s výškou 125 metrov, ktorá stojí na vrchole hory Corcovado, bola osvetlená projekciou vlajok každej krajiny postihnutej pandémiou nového koronavírusu (COVID-19).

Svetoznáma pamiatka bola tiež osvetlená odkazom „modlíme sa spolu“ v rôznych jazykoch, aby sa zdôraznil význam spoločenstiev po celom svete, ktoré sa spájajú v dôsledku celosvetovej pandémie.

Orani João Tempesta, metropolitný arcibiskup v Rio de Janeiro, celebroval omšu na vrchole hory, ktorá je vysoká 2 329 metrov a má výhľad na slávnu pláž Copacabana.

V príspevku na svojom oficiálnom instagramovom účte píše, že verejnosť by sa nemala zhromažďovať vo veľkých skupinách kvôli bohoslužbám, aby tak spolu bojovali proti šíreniu tohto vírusu.

Namiesto toho dodáva: „Venujme hlbokú modlitbu za všetky národy, chorých a ich rodiny, ktorí už trpia touto pandémiou a uveďme do praxe veľké prikázanie lásky k druhým.“

Prvý potvrdený prípad COVID-19 v Brazílii bol 26. februára. V súčasnosti sa ním nakazilo už približne 1 200 ľudí.

 

zdroj:today.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Socha Ježiša Krista v Rio de Janeiro sa rozsvietila vlajkami krajín, ktoré postihol nový koronavírus”