Spoločnosť Decodom hromadne prepúšťa. Z 1170 zamestancov má prísť o prácu 903 ľudí

Aj napriek vládnym opatreniam sa viacerým slovenským spoločnostiam nepodarí prežiť. Viaceré z nich musia zatvoriť prevádzky, či prepustiť svojich zamestnancov. Kvôli vážnej situácií v súvislosti s koronavírusom nemajú stály príjem a je pre nich náročné hradiť mzdy svojich zamestnancov.

Okrem iných firiem ohlásil hromadné prepúšťanie aj slovenský výrobca nábytku – Decodom. Hospodárske noviny infomovali o prepustení 903 z celkového počtu 1 170 zamestnancov.

Hospodárske noviny uverejnili prehlásenie spoločnosti Decodom: „Pri našich takmer dvojmiliónových mesačných osobných nákladoch na zamestnancov je 200-tisíc eur ekonomickej pomoci absolútne nedostatočné a nič nerieši. S poľutovaním sme museli oznámiť hromadné prepúšťanie väčšiny zamestnancov príslušnému Úradu práce, rodiny a sociálnych vecí so sídlom v Topoľčanoch.“ Spoločnosť taktiež prisľúbila, že po skončení krízy bude zamestnancom ponuknutý pracovný pomer. Spoločnosť mala v roku 2018 stratu vo výške -3 317 345 € a jej tržby klesli na 77 783 144 €.

Zdroj: refresher.sk