Štvorčlenná slovenská rodina je v karanténe v Rakúsku. Sú nakazení koronavírusom

Celkový počet nakazených koronavírom stúpol v Rakúsku na 66. V piatok o tom informoval rakúsky portál verejnoprávneho rozhlasu a televízie (ORF), ktorý zdôraznil, že aktuálne držia štyroch Slovákov v karanténe pri Neziderskom jazere v spolkovej krajine Burgenland.

Štvorčlenná rodina tam bola na jarných prázninách, ked‘ sa u nich prejavili príznaky. Neváhali a kontaktovali zdravotnú službu. Napokon sa u nich koronavírus potvrdil. Rodina sa zrejme nakazila od matky, ktorá bola pred pár dňami na kongrese v Spojených štátoch, kde už vykazovala prvé príznaky nakazenia. Následne zrejme nakazila aj zvyšok členov rodiny, ktorí sa dali otestovať a výsledok bol pozitívny.Potvrdilo sa, že žena naozaj prišla do styku s osobou s ochorením COVID-19.

Rakúsko momentálne zháňa zoznam osôb, s ktorými prišla rodina do styku. Títo ľudia by mali byť v karanténe až 14 dní. Ako prevencia pred zvýšovaním počtu nakazených sa v Rakúsku zrušili letecké spojenia s Južnou Kóreou, Iránom, Milánom a Bolognou, rovnako ako to je aj na Slovensku.

Zdroj: svet.sme.sk, refresher.sk