Supermarkety s potravinami hľadajú tisíce nových predavačov. Nezvládajú nápor kupujúcich

Supermarkety v postihla nákupná horúčka a v dôsledku koronavírusovej krízy došlo k prudkému nárastu po dopyte. Anglické Tesco, Asda, Aldi a Lidl uviedli, že by si najali tisíce zamestnancov potom, čo sa po značne zvýšenom dopyte v ich obchodoch objavovali prázdne regály. Supermarkety boli ohromené vlnou panického nakupovania, keď sa kupujúci ponáhľali so zásobovaním kvôli koronavírusu.

S cieľom bojovať proti hromadeniu zásob v posledných dňoch, veľké britské supermarkety uvalili limity na to, koľko z každej položky môžu kupujúci kúpiť.

Spolu s ďalšími opatreniami na zvládnutie zvýšeného dopytu sa niektoré reťazce pustili do veľkých náborov, ktoré by mohli vytvoriť viac ako 30 000 pracovných miest.

Tesco, najväčší britský supermarket, chce prijať 20 000 dočasných pracovníkov, „aby pomohli nasýtiť národ“.

„Pandémia Covid-19 viedla k bezprecedentnému zvýšeniu dopytu po potravinách a domácich výrobkoch,“ uviedol reťazec. „V spoločnosti Tesco nepretržite pracujeme na tom, aby sme rodinám umožnili prístup k potrebným produktom. Spustili sme online náborový proces a sme ohromení podporou verejnosti a ďakujeme všetkým, ktorí majú záujem nastúpiť k nám do práce.“

Spoločnosť dodala, že v najbližších dňoch sa k ním pripoja tisíce nových kolegov. Reťazec oznámil, že všetkým svojim zamestnancom vo všetkých obchodoch, distribučných centrách a zákazníckych centrách poskytne 10% bonus k hodinovej sadzbe až do 1. mája. Obchodný reťazec Asda uviedol, že chce prijať viac ako 5 000 dočasných zamestnancov z ľudí, ktorých pracovné miesta boli postihnuté týmto vírusom.

Aldi oznámila, že sa chystá obsadiť 5 000 nových dočasných pracovných miest a prijať 4 000 nových stálych zamestnancov na prácu vo všetkých ich obchodoch a distribučných centrách.

Lidl vytvorí asi 2 500 dočasných pracovných miest vo svojich 800 pobočkách po celej Británii.

Generálny riaditeľ spoločnosti Lidl GB Christian Haertnagel uviedol, že: „Dočasné rozširovanie našich tímov je jedným zo spôsobov, ako môžeme pomôcť našim kolegom a zákazníkom a zároveň poskytnúť prácu tým, u ktorých súčasná situácia mala vplyv na ich pracovné miesto.“

 

zdroj:bbc.com