Taliani nám poslali hrôzostrašný odkaz, ktorý preložil Ján Gordulič

Aj napriek tomu, že Slovenko má 123 nakazených ľudí koronavírusom, stále toto číslo nie je tak veľké ako číslo v okolitých štátoch, či v európskom epicentre – v Taliansku. Je len na nás, ako zodpovedne sa k vírusu postavíme a ako sa bude vyvíjať v najbližších dňoch či týždňoch.

Pozrite si video, ktoré je odkazom Talianov pre ostatných Európanov. Ján Gordulič, známy slovenský stand-up zabávač a scenárista, odkaz preložil z taliančiny. Jano sa momentálne nachádza doma, poctivo dodržiava karanténu.

Jano sa video rozhodol preložiť odkaz z dôvodu, že si myslí, že stále sa nájdu Slováci, ktorí situáciu zľahčujú a chodia si pokojne po uliciach bez toho, aby si uvedomovali hrozbu koronavírusu. Video vytvorili Taliani pred niekoľkými dňami. Ich život sa zmenil z jedného dňa na druhý. Každodenná práca a večerné posedenia pri pizzi sa v tom najlepšom prípade zmenili na domáce väzenie. Tí menej šťastní ležia v nemocnici vo vážnom stave.

Jano k videu napísal, že je v karanténe a tak mal dostatok času preložiť odkaz a pridať do videa titulky. Video bolo vytvorené v čase, kedy v Taliansku zomrelo prvých 1000 ľudí.

Security Check Required

No Description

Zdroj: prezenu.joj.sk