Tento trik vás ochráni pred zápalom dutín, nádchou a prechladnutím…Len za 1 minútu!

V chladnom období je problém upchatého nosu takmer každodennou záležitosťou. Často tí, ktorí sotva pocítia prvé príznaky akútnej vírusovej infekcie dýchacích ciest, okamžite utekajú do lekárne, aby si kúpili lieky. Žiaľ, ich účinok sa v priebehu času stráca a my sme sa dostali opäť na začiatok tohto kolobehu. Existuje náprava – výplach nosa zmenší opuch sliznice vďaka soľnému roztoku, čím sa odstráni nahromadený hlien a zníži množstvo vylučovanej tekutiny.

Nasledujúca procedúra sa môže vykonávať pomocou špeciálnych prístrojov a pomôcok. Navyše, výsledok domáceho premytia nosa nie je o nič horší ako ten urobený u lekára. Na to, aby ste sa zbavili bežného prechladnutia a nádchy, musíte si nos prečistiť aspoň 3-4x denne 1 hodinu po jedle. K tomu si môžete kúpiť liek z lekárne alebo si ho pripraviť vlastnoručne doma…

Potrebujete

  • 500 ml filtrovanej alebo minerálnej vody
  • 1 ČL morskej alebo himalájskej soli
  • Vhodnú nádobu na prepláchnutie nosa

Postup

  1. Zohrejte si vodu na 40 stupňov. Dávajte si pozor – príliš horúca voda môže poraniť nosovú sliznicu.
  2. Rozpusťte si vo vode soľ.

Konvička néti

Nájdete na www.babickinazahrada.sk

Nos si môžete premývať aj so slabými odvarmi byliniek, napríklad harmanček, ľubovník bodkovaný, nechtík lekársky či šalvia.

Je dôležité si uvedomiť, že proces preplachovania nosa je kontraindikovaný pri nasledujúcich ochoreniach: akútny zápal stredného ucha, akútny hnisavý zápal nosových dutín, pravidelné krvácanie z nosa, novotvary v nosovej dutine či intolerancia zložiek použitých v roztoku.

foto takprosto.cc