USA si vyslúžilo prvenstvo v počte nakazených koronavírusom. Predbehlo Čínu aj Taliansko

Aj napriek tomu, že vedci USA varovali, že sa Spojené štáty stanú krajinou, ktorá bude pandémiou koronavírusu zasiahnutá najviac, vláda tomu nepriklada dôležitosť a nakoniec to dopadlo presne podľa predpovedí vedcov. V Spojených štátoch je aktuálne známych najmenej 81 321 ľudí infikovaných koronavírusom vrátane viac ako 1 300 úmrtí.  The New York Times informoval o počte nakazených, ktorý presiahol počet v Číne, v Taliansku a v ktorejkoľvek inej krajine na svete.

Spojené štáty s 330 miliónmi obyvateľov sú tretím najľudnatejším štátom na svete, čo znamená, že šanca toho, že sa človek nakazí koronavírusom je niekoľkonásobne vyššia ako v iných menších krajinách. Pod vedením Trumpa sa žiaľ USA k aktuálnej situácií nepostavilo zodpovedne a nezabránilo rozširovaniu tejto nákazy. USA má momentálne nedostatok ochranných pomôcok pre zdravotnícky personál rovnako ako nedostatok pľúcnych ventilátorov.

Angela Rasmussen, virologička z Columbia University v New York kritizuje: ,,Prevencia šírenia nákazy sa mohla zabezpečiť už oveľa škôr a vo väčšom merítku.” 

Oblasti a počty nakazených si môžete pozrieť na nasledujúcej mape USA:

V Spojených štátoch hlásia najväčší počet nakazených koronavírusom na svete. USA predbehli Čínu aj TalianskoZdroj: nytimes

V týchto dňoch bolo viac ako 160 miliónov Američakov požiadaných o domácu karanténu. Školy, rovnako ako aj bary či reštaurácie sú v krajinách zatvorené. USA čelí obrovskej kríze. Doktorka Sara Keller, špecialistka na infekčné choroby v inštitúte Hopkins Medicine prezradila: ,,Sme nové epidentrum pandéme. Aktuálne nám ostáva iba spomaliť šírenie a to zvýšením výroby ochranných prostriedkov a iných potrebných zdravotných materiálov, vrátanie pľúcnych ventilátorov.”

Intenzita farby na druhej mape zobrazuje závažnosť situácie v danej krajine:

Zdroj: nytimes

Zdroj: nytimes.com, refresher.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “USA si vyslúžilo prvenstvo v počte nakazených koronavírusom. Predbehlo Čínu aj Taliansko”