V dánskom supermarkete si zákazníci udržiavajú bezpečnostný odstup. Supermarket zaviedol jasné pravidlá

V týchto dňoch je ochrana vlastného zdravia a dodržiavanie bezpečnostného odstupu jednými z najviac spomínanými témami v spojení s koronavírusom. Odstup by sa mal dodržavať všade tam, kde hrozí zvýšený prenos baktérií, čiže všade na miestach, kde sa pohybuje väčšia skupina ľudí. Momentálne sú takýmito miestami najmä supermarkety.

Práve z dôvodu ochrany zdravia zaviedol dánsky supermarket povinné dodržiavanie bezpečnostného odstupu. Zdravotnícke úrady potvrdili potrebu dodržiavania odstupu minimálne jeden až dva metre. Táto vzdialenosť je určená podľa toho, že koronavírus dokáže vo vzduchu prežiť po dobu 30 minút a presúvať sa až na vzdialenosť 4,5 metra.

Dánsky supermarket sa preto rozhodol na podlahu nalepiť červené bodky, ktoré zobrazujú požadovanú vzdialenosť odstupu medzi zákazníkmi. Zákazníci majú stáť v rade výlučne na týchto značkách. Opatrenia zaviedli aj slovenské supermarkety a to v podobe prednostných nákupných hodín pre seniorov. Takéto opatrenia zaviedol Lidl, Kaufland a taktiež aj Billa.

 

https://www.facebook.com/zip103fmjamaica/photos/a.474194919481/10157282981314482/?type=3&theater

Zdroj: skopjeinfo.mk/

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V dánskom supermarkete si zákazníci udržiavajú bezpečnostný odstup. Supermarket zaviedol jasné pravidlá”