V Londýne to berú na ľahkú váhu: S rúškom na vás pozerajú ako na blázna a zlodeja!

Zatiaľ čo na Slovensku a v Česku platia prísne opatrenia v Spojenom kráľovstve situáciu riešia oveľa pozvoľnejšie. Nákupné centrá a obchody ďalej fungujú, všade sa pohybuje kopec ľudí a čo je najhoršie, väčšina nemá na sebe rúško. Dianie v Anglicku, presnejšie v Londýne, popísal český MMA zápasník Karlos Vémola.

🦁💪

7,519 Likes, 40 Comments – Karlos „Terminator“ Vemola (@karlos_terminator_vemola) on Instagram: „🦁💪“

Všetci bez rúška

Karlos v Londýne dlhodobo žije aj trénuje a preto je momentálne v centre diania. „Dneska jsem nutně potřeboval jít na poštu a jak vidíte, tady v Anglii je všechno otevřený, všude davy lidí. Lidi se chovají, jako by se nic nedělo, všichni bez roušky,“ sám rúško nosí a tvrdí, že sa na neho pozerajú ako na blázna alebo zlodeja. Na Instagrame uverejnil aj fotografiu s deťmi, ktorým rúško zaobstaral. Najmladšia dcéra žije s Vémolovou partnerkou v Prahe no kvôli situácii za nimi vycestovať nemôže. Nechce tak podstúpiť riziko aby svoju dcéru nakazil, preto sa izoluje sám v Londýne.

Osssss !!!!!!

16.2k Likes, 62 Comments – Karlos „Terminator“ Vemola (@karlos_terminator_vemola) on Instagram: „Osssss !!!!!!“

Do Českej republiky posiela odkaz a povzbudivé slová pre ľudí, ktorí majú tú možnosť byť doma. „Věřím, že to může být nepříjemný, sedět doma, ale snažte se z toho vytěžit maximum. Lidi tady nefungujou, nestačím se divit. Fandím vám v Čechách, děláte to dobře. Taky díky tomu, jak se chováme, máme oproti jiným evropským zemím nulovou úmrtnost,” odkazuje Vémola. Na záver len dodal, že absolútne nechápe čo sa to tam [v Londýne] deje.

zdroj:refresher.sk