V Taliansku vraj bolo 50 000 Slovákov. Pellegrini ľudí ubezpečil, že spolu to zvládeme!

Výsledok zasadnutia krízového štábu ukázal šokujúce výsledky, ktoré hovoria o vysokých počtoch Slovákov, ktorí sa v posledných týždňoch pohybovali po Taliansku.

Podľa spoločnosti Orange bolo za posledné týždne v Taliansku 16 00 občanov Slovenskej republiky. Orange má len 1/3 zákazníkov z celého slovenského trhu. Podľa odhadov bolo v Taliansku celkovo okolo 50 000 Slovákov.

Igor Matovič vyzval mobilných operátorov, aby spolupracovali s vládou a odosielali bezpečnostné sms správy všetkým Slovákom, ktorí v posledných týždňoch navštívili ohrozené oblasti Talianska. Počas 14 dňovej karantény títo ľudia obdržia sms správu, ktorá ich bude informovať o počtoch dní do konca karantény a aj to, aby nevychádzali z domu a aby neohrozovali zdravie iných ľudí.

Igor Matovič taktiež vyzval Petra Pellegriniho, aby sa v týchto ťažkých dňoch chopili všetkých príležitostí a aby neutekali od problému. Vláda Pellegriniho má zodpovednosť za túto situáciu. Okrem iného sa prihovoril k občanom aby boli zodpovení a taktiež podotkol, že spolu to zvládneme.

Security Check Required

No Description

Zdroj: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti