VIDEO: Talian ukazuje koľko smútočných oznámení pribudlo v novinách za menej ako týždeň

Taliansko sa v tomto čase nachádza v kritickom stave, keďže počet nakazených už pomaly dovršuje 25 000. Z Číny im prišla pomoc v podobe 9-členného tímu doktorov, rúšok a iného potrebného materiálu. Európe sa rozhodol pomôcť aj najbohatší muž Číny. Nedávno však celý svet obletelo smutné video, kde Talian porovnáva počet smútočných oznámení v lokálnych noinách opisuje portál refresher.sk.

Pravdepodobný autor videa, Giovanni Locatelli, býva v mestečku Cerete nachádzajúcom sa blízko epicentra nákazy v Taliansku. Vo videu, ktoré uverejnil na sociálnej sieti, listuje v novinách L´Eco di Bergamo. Vo vydaní z 9. marca je smútočným oznámeniam venovaná 1 strana aj niečo. No v porovnaní s vydaním z 13. Marca, je v novinách už 10 strán smútočných oznámení. Video má silný odkaz pre tých, ktorí si myslia, že koronavírus je iba “obyčajná chrípka”.

 

Video si môžete pozrieť aj v originálnom znení alebo s titulkami tu:

Security Check Required

No Description

Naomi O’Leary on Twitter

A powerful video. At the heart of Italy’s Coronavirus outbreak, Giovanni Locatelli compares the obituaries page of local daily newspaper @webEcodiBergamo on February 9 and March 13. https://t.co/DrnShYtrOF

➡️  Viac článkov o Koronavíruse nájdete na tomto odkaze  ⬅️

 

zdroj:refresher.sk