VIDEO: V Taliansku si muž vyrobil z kartónu okolo seba kruh. Chce si tak od chorých udržiavať odstup!

Taliansko je zatiaľ najviac postihnutou krajinou koronavírusom, hneď po Číne , kde nákaza vypukla. Dá sa preto označiť aj ako epicentrum nákazy v Európe. Podľa dostupných informácii je v Taliansku nakazených už pomaly 25 000 ľudí (z toho je 2335 vyliečených a 1809 ľudí vírusu podľahlo). Celá krajina je tak v povinnej karanténe a obyvatelia si robia na balkónoch koncerty. No jeden muž sa vynašiel aj v prípade aby si držal od chorých odstup.

 

Podľa Svetovej zdravotnej organizácie by sme si od chorých, kašľajúcich a kýchajúcich ľudí držať odstup aspoň jeden meter. Muž v Taliansku si preto vyrobil kartónový kruh s polomerom jeden meter a vidal sa do ulíc. Takto sa objavil na jednom z rímskych trhov a aby dosiahol na veci, mal pri sebe aj špeciálnu palicu na dvíhanie vecí (podobnú používajú starší ľudia alebo tá, ktorí sa nemôžu po veci na zemi zohnúť).

Video si môžete pozrieť tu:

https://www.youtube.com/watch?v=lgHFV01bX0A

 

➡️  Viac článkov o Koronavíruse nájdete na tomto odkaze  ⬅️

zdroj: dailymail.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “VIDEO: V Taliansku si muž vyrobil z kartónu okolo seba kruh. Chce si tak od chorých udržiavať odstup!”