Vývoj vakcíny proti koronavírusu: Vedci ti za nakazenie dajú tisíce eur!

Koronavírus sa šíri po celom svete a potvrdené prípady už máme aj na Slovensku. No vedci nezaháľajú a snažia sa proti koronavírusu vyvinúť vakcínu. Podľa britského portálu Daily Mail, výskumné centrum Queen Mary BioEnterprises Innovation Centre v Londýne hľadá 24 dobrovoľníkov. Tí by sa mali dobrovoľne nakaziť koronavírusom a tým pomôžu vyvinúť vakcínu.

 

Ilustračné foto

Zdroj: pexels.com

 

No takýto risk nie je len tak pre nič za nič, za tento úkon ponúkajú dobrovoľníkom 3500 libier (cca 4000€). Podľa informácii Daily Mail, na vývoji vakcíny proti COVID-19 sa podieľa viacero vedeckým tímov a vo vývoji je momentálne až 35 vakcín. Výskum podporila aj vláda Veľkej Británie a Severného Írska vo výške 46 miliónov libier (cca 53 miliónov eur). Avšak podľa expertov vakcína nebude hotová tak rýchlo aby zastavila začatú epidémiu.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vývoj vakcíny proti koronavírusu: Vedci ti za nakazenie dajú tisíce eur!”