nedeľa, 16 júna, 2024

Aj vy ste videli hercov piť mlieko? Režisér nám prezradil toto tajomstvo!

Scény vo filmoch nie sú nikdy náhodné. Každý malý detail má určitý zmysel. Platí to aj pre tento nápoje, ktorý sa objavuje vo filmových scénach viac ako ktorýkoľvek iný. Aj pitie tohoto nápoja divákom napovedá o vlastnostiach filmových postáv. Napríklad, aby sa posilnila brutalita a krutosť postavy, pije sa väčšinou whisky. Mnohé filmové postavy sa naopak vo filmoch objavujú pri konzumovaní mlieka. Vo svete kinematografie je na to špeciálny výraz, ktorý sa nazýva „efekt mlieka“.

1. Dospelý človek má nevinnú dušu.

If You See Someone Drinking Milk in a Movie, the Director Is Giving You a HintZdroj: Léon / Gaumont

Asi najpamätnejším filmovým hrdinom, ktorý rád pije mlieko, je vrah Léon z filmu s rovnakým názvom, ktorý režíroval Luc Besson. V tomto filme nájdete určitý nesúlad – profesionálny vrah, ktorý pije mlieko, a to všetko preto, že mu tento nápoj pripomína detstvo. Mlieko je celou charakteristikou hlavného hrdinu – vo vnútri je stále dieťaťom, má čistú a jasnú dušu, ktorá sa skrýva za jeho drsnou vonkajšou „škrupinou“.

2. Ak negatívna postava pije mlieko, znamená to, že si chce dokazovať svoju moc

If You See Someone Drinking Milk in a Movie, the Director Is Giving You a HintZdroj: There Will Be Blood / Paramount Vantage

Ďalším filmovým zabijakom, ktorý pil veľmi rád práve mlieko, je krutý Anton Chigurh z filmu Táto krajina nie je pre starých. Táto postava nevyvolala u divákov žiadne pekné pocity. Anton prenikol do domu potenciálnej obete, bez dovolenia jej vzal fľašu mlieka z chladničky a vypil ju, zatiaľ čo pohodlne sedel na pohovke. Táto scéna je navrhnutá tak, aby vytvorila desivú atmosféru, pretože mlieko je symbolom útulnosti, pohodlia a domova, no postava narušuje posvätnosť domu a ničí v ňom pohodlie tým, že sa stáva vládcom niekoho iného.
Ďalším príkladom môže byť aj postava z filmu Here Will Be Blood. Na konci filmu, tesne pred zabitím Eli, vykrikuje frázu: „Pijem tvoj mliečny kokteil! Pijem ho! “ Táto fráza sa samozrejme netýka iba nápoja, ale aj sily, ktorú má nad svojou obeťou.

3. Mlieko je symbolom morálnych hodnôt

If You See Someone Drinking Milk in a Movie, the Director Is Giving You a HintZdroj: Mad Max: Fury Road / Kennedy Miller Productions

Vo filme Quentina Tarantina Inglourious Basterds je scéna, kde francúzsky farmár ponúka pohár vína nemeckému plukovníkovi. Plukovník však láskavo žiada poľnohospodára, aby mu namiesto vína priniesol pohár mlieka. Nakoniec ho vypil jedným dúškom. Darebák takto prejavuje svoju silu – ukazuje, ako dominuje nad dobrotou a čistotou.
Ďalším príkladom je film, Mad Max: Fury Road. Vo filme je scéna so zbierkou materského mlieka žien. Bojovníci ho pijú, aby si zachovali svoju silu a zdravie. Táto technika je skôr provokatívna, berúc do úvahy skutočnosť, že dnes je tabu piž  materské mlieko.

4. Režisér chce mliekom diváka oklamať 

If You See Someone Drinking Milk in a Movie, the Director Is Giving You a HintZdroj: Get Out / Blumhouse Productions

Niekoľko režisérov použilo mlieko na vyvolanie pocitu čistoty a bezpečnosti. Práve to je dôvod, prečo hlavná postava filmu Get Out nosí biely sveter a pije mlieko. Okrem toho, majster napätia, Alfred Hitchcock, ktorý vytvoril film Podozrenie, tým presvedčil divákov, aby verili, že hlavná postava otrávila mliekom svoju manželku, aby získala dedičstvo. Bol to geniálny krok, no v mlieku sa nakoniec žiaden jed nenašiel.

5. Mlieko zvyšuje vek postavy

If You See Someone Drinking Milk in a Movie, the Director Is Giving You a HintZdroj: Rebel Without a Cause / Warner Bros.,A Clockwork Orange / Warner Bros. Pictures, Catch Me If You Can / DreamWorks SKG

Najzjavnejším trikom je využitie mlieka na umelé pridanie pár rokov do jeho veku. Vo filme Rebel without a Cause sa teenager, ktorého hrá James Dean, najskôr opije, ale nasledujúce ráno vypije fľašu mlieka, čo dokazuje, že v ňom bojujú dospelé aj detské pocity. Mladá postava Leonarda DiCaprio vo filme Catch Me If You Can predstiera, že je so svojím šarmom hotovým dospelým pilotom. Keď sa ho však letuška pýta, aký nápoj by si dal, on odpovie: „mlieko“, čím odhalí svoj skutočný vek.

Venujete niekedy pozornosť tomu, čo filmové postavy jedia alebo pijú? Premýšľali ste niekedy o význame, ktorý tieto veci skrývajú?

Zdroj: brightside.me

 

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti...

Za 60 rokov som sa nikdy neoženil, nemám deti, ale teraz som pripravený urobiť vážny krok, ale s jednou podmienkou

Napriek tomu, že v niektorých krajinách je predmanželská zmluva...

Prečítaj si aj

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti...

Za 60 rokov som sa nikdy neoženil, nemám deti, ale teraz som pripravený urobiť vážny krok, ale s jednou podmienkou

Napriek tomu, že v niektorých krajinách je predmanželská zmluva...

Máte tieto príznaky? Môžete mať vážne problémy s pečeňou, ktoré neignorujte

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov v ľudskom tele,...

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím imidžom, že jedla len 200 kalórií denne. Posadnutosť dievčaťa vyzerať ako jej obľúbená modelka viedla...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti vedci neustále hľadajú účinné spôsoby predĺženia života.Najnovší výskum prináša prelomový objav, ktorý sa môže zdať...

Najhoršie znamenia zverokruhu, ktoré sa vekom len zhoršujú. Zistite či k nim patríte aj vy

Každý človek má zlé povahové vlastnosti a to ani zďaleka nie je objav. Je pravda, že u niektorých znamení zverokruhu je niekedy temná stránka...
Verified by MonsterInsights