Aj Vy zaspávate so svojim dieťaťom? TOTO sú dôvody prečo robíte dobre!

Niektorí rodičia si myslia, že spánok s dieťaťom vytvára akýsi zlozvyk. Boja sa, že deti si až prílišne zvyknú na ich blízkosť a už nikdy nebudú môcť zaspať sami.

No iní s takýmto názorom vôbec nesúhlasia a myslia si, že takto si s dieťaťom vytvárajú silné puto. V tomto článku sa dočítate o tom, že spať so svojim dieťaťom má aj svoje výhody a nie je na tom vôbec nič zlé.

Relax po dlhom dni

Život s deťmi je len málokedy kľudný. Ak sú ešte veľmi malé, stále sa s nimi hráte, snažite sa ich utíšiť, prebaliť ich či dať im najesť. Keď sú už staršie, ráno vstanete, rýchlo im spravíte raňajky a odvezetie do školy.

Poobede ich zo školy vyzdvihnete a odveziete na krúžok alebo ku kamarátom, keď sa vrátia domov spravia si úlohy a idú spať. Po tak náročnom dni si aj Vy aj Vaše deti potrebujú oddýchnuť a zrelaxovať. A čo lepšie ako to, že pri zaspávaní bude Vaše dieťa cítiť lásku a blízkosť svojej mamy alebo otca? Takto môžete po dlhom a náročnom dni spolu relaxovať a dobehnúť čas, ktorý ste spolu neboli.

 

Family of Three Lying on Bed Showing Feet While Covered With Yellow Blanket

Zdroj: pexels.com

 

Pomáha to psychickému zdraviu dieťaťa

Susan Krauss Whitbourne, profesorka psychologických vied, tvrdí že takýto typ výchovy, ktorý zahŕňa zaspávanie s dieťaťom v jednej posteli zlepšuje ich psychické a psychologické zdravie. Deti tak menej plačú a pociťujú väčšie prepojenie a empatickosť k iným ľuďom v dospelosti. Štúdia z roku 2010 tvrdí, že spánok s dieťaťom znižuje stres, ktorý ovplyvňuje vývoj detského mozgu a ako budú zvládať stres v budúcnosti.

 

A Woman With a Child

Zdroj: pexels.com

 

Vytvoríte si tak silné puto

Keď si s dieťaťom ľahnete do postele aby ste im pomohli zaspať, je to ten správny čas aby ste si pokojne a v tichosti so svojim dieťaťom budovali spoločné puto.

Môžete si spoločne prečítať knihu a potom sa o nej porozprávať alebo Vám bude chcieť Vaše dieťa porozprávať o svojom dni v škole alebo čo plánujú robiť cez víkend. Možno sa Vám zveria aj so svojimi obavami a starosťami a Vy ich tak budete môcť upokojiť a byť si tak bližší ako inokedy predtým.

 

Mother Reading A Book To Her Daughter

Zdroj: pexels.com

 

Aký máte na to názor Vy? Zaspávate alebo zaspávali ste so svojimi deťmi v jednej posteli? 

zdroj:brightside.com