Ako zabrániť tomu, aby sa vám zahmlievali okuliare počas nosenia rúška?

Prepuknutie koronavírusu zasiahlo takmer všetky krajiny sveta. Nákazlivý vírus sa rozšíril z Číny do Talianska, Spojených štátov a ďalších miest, čím infikoval a zabil tisícky ľudí.

Prijali sme početné opatrenia na spomalenie šírenia choroby. Nosenie rúšok sa stalo pravidlom a mnohí priznávajú, že si už bez neho nevedia predstaviť deň. Na jednej strane treba oceniť zodpovednosť občanov, na druhej sa pri nosení rúšok stretávame s rôznymi nepríjemnosťami. Jedným z problémov je aj zahmlievanie či už slnečných alebo dioptrických okuliarov, čo následne sťažuje vaše videnie.

Man Wearing EyeglassesPexels

Nebojte sa, existuje veľa spôsobov, ako tomu zabrániť.

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zabrániť tomu, aby vaše rúško ​spôsobovalo zahmlievanie okuliarov, je vložiť tkaninu do hornej časti masky. Tkanivo zložte po dĺžke a vložte ho medzi svoju tvár a hornú časť rúška. Týmto spôsobom sa tkanina dostane do kontaktu s vaším dychom skôr, ako sa dostane k očiam.

Ďalším spôsobom, ako sa vyhnúť zahmlievaniu, je umývanie s mydlovou vodou ešte pred tým, ako sa vyberiete von s rúškom. Oční lekári zvyčajne neodporúčajú používať mydlo na vašich okuliaroch, pretože to môže spôsobiť rozmazanie videnia, ale v skutočnosti ide o skvelý spôsob, ako eliminovať zahmlievanie.

Vytvorí sa tenký film z mydla, ktorý molekulám vody umožní rovnomerné sa rozptýliť po okuliaroch, čím sa zabráni nepríjemnému zahmlievaniu.

Selective Focus Photography of Pink and Black Framed EyeglassesPexels

Ďalšia užitočná rada: pena na holenie. Jednoducho si naneste na okuliare malé množstvo peny, rozotrite ju suchou utierkou a zotrite. Funguje to podobne ako mydlo, aby sa zabránilo zahmlievaniu sklíčok.

Stále hľadáte ďalšie tipy? Pozrite sa na video nižšie, kde nájdete ešte viac spôsobov, ako sa vyhnúť zahmleným okuliarom pri nosení rúška.

Máte aj vy nejaké tipy proti zahmlievaniu okuliarov? Podeľte sa o ne v komentároch na Facebooku!

 

zdroj:tiphero.com